Короткочасне перебування на сонці порушує мікробіом шкіри — дослідження
Ультрафіолетове випромінювання впливає не лише на запалення, передчасне старіння та розвиток раку шкіри, але й на порушення її мікробіому. Про це заявила група дослідників з Великої Британії.
Вчені проаналізували склад мікробіоти шкіри у людей до відпустки, одразу після неї, та на 24 і 84 дні. Відпустка учасників дослідження проходила у сонячних регіонах та тривала один тиждень. Для визначення мікроорганізмів вчені секвенували 16S рРНК.
У дослідженні взяли участь 21 людина. Кожного піддослідного визначили в одну із трьох груп в залежності від інтенсивності засмаги. До першої потрапили люди, які інтенсивно засмагали під час відпустки. В другу групу визначили людей, вже були засмаглі та не уникали сонця під час подорожі. До третьої групи визначили людей, які взагалі не засмагали.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Мікробіом шкіри порушився у всіх, хто перебував на сонці
Мікробіота шкіри учасників переважно складалася з актинобактерій, протеобактерій та фірмікутів. Одразу після відпустки у людей, які проводили час на сонці, знизилася частка протеобактерій. Однак через 28 днів мікробіота відновилася та залишилась на тому ж рівні на 84 день.
Таким чином, навіть відносно нетривале УФ-випромінювання впливало на мікробіом шкіри. Але відновлення відбувалося досить швидко, оскільки протеобактерій, що домінують у мікробіоті шкіри, було достатньо для повернення гомеостазу до норми.
На думку авторів, втрата бактеріального різноманіття, що спостерігається під час засмаги, може сильно вплинути на здоров'я шкіри.
Раніше SPEKA писала, що у США набирає популярність препарат для омолодження шкіри із трупних тканин людини.