Україна вперше візьме участь у навчаннях з кібероборони NATO CCDCOE Locked Shields

17 квітня 2024 2 хвилин читання

Представники України вперше візьмуть участь у найбільших у світі реалістичних навчаннях з кібероборони Locked Shields 2024.

Захід організований Об’єднаним центром передових технологій з кібероборони НАТО (NATO CCDCOE). Це щорічні навчання, які виходять за рамки традиційних кібервправ, залучаючи експертів з різних галузей для протидії кіберзагрозам.

Цього року близько 4 тис. експертів із понад 40 країн об’єднають зусилля в симульованому середовищі під час Locked Shields, щоб захистити інфраструктуру вигаданої нації та її країни. Їм доведеться зіткнутися з низкою викликів, які відтворюють складність кібероборони у реальному світі, включаючи:

  • критичне мислення;
  • прийняття стратегічних рішень;
  • юридичні аспекти;
  • комунікацію у кризових ситуаціях;
  • стратегічне планування. 

За словами організаторів, сильною стороною навчань є комплексність підходу, який поєднує технічні навички зі стратегічними, юридичними та комунікаційними знаннями для розробки різнобічної оборонної стратегії. Учасників закликають використовувати свої колективні навички, сприяючи створенню середовища, де співпраця є ключем до подолання складних викликів кібербезпеки.

Ці навчання є демонстрацією потужності міжнародного співробітництва, долаючи кордони, об’єднуючи спільноту з різних експертів державного, приватного секторів та науковців
підполковник Урмет Томп, керівник навчань НАТО CCDCOE

Заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк наголосив на важливості участі українських фахівців у кібернавчаннях Locked Shields для зміцнення як національної, так і міжнародної кіберстійкості. За його словами, цього року Україна об'єднає зусилля з Чехією у спільній команді на цих навчаннях. 

Спільне відпрацювання навичок, обмін досвідом та співпраця є ключовими елементами на шляху до ефективного протистояння сучасним кіберзагрозам
Сергій Демедюк

Раніше SPEKA писала, що досвід українських ІТ-фахівців може знадобитися військовим НАТО.