Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ЄС оголосили війну хуситам Ємену

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
19 лютого 2024 2 хвилин читання

Міністри закордонних справ ЄС розпочнуть нову військову операцію у Ємені проти невизнаного уряду хуситів. Це робиться для забезпечення безпеки торгового судноплавства в Червоному морі та прилеглих морських районах.

Про це пише The Bild

Кілька дипломатів підтвердили це Німецькому агентству преси в Брюсселі в понеділок

Операція називається «Аспіди» (грец. «Захисник»). Німеччина для здійснення військової операції вже надіслала фрегат Hessen із близько 240 солдатами на борту. 143-метровий військовий корабель ВМС Німеччини прямує до Червоного моря з 8 лютого. Фрегат оснащений зенітно-ракетним комплексом і був побудований спеціально для супроводу та управління морем. За даними Бундесверу, корабель може використовувати свій спеціальний радар для моніторингу повітряного простору розміром з усе Північне море. Системи озброєння здатні вражати цілі на відстані до 160 кілометрів.

Інформація про фрегат Hessen Інформація про фрегат Hessen
 «Ми бачили, що вся світова економіка зазнає удару від нападів хуситів на цивільні судна. Під загрозою ракет хуситів все міжнародне судноплавство. Ось чому для нас важливо, щоб ми, як Європейський Союз, зробили внесок у захист цивільного судноплавства в Червоному морі»
- міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок («Зелені») сказала про рішення ЄС

12 січня Сполучені Штати та Велика Британія завдали ударів з повітря та моря по військових об’єктах хуситів у Ємені у відповідь на напади на кораблі в Червоному морі. Хусіти є союзниками Ірану у регіоні. З листопада 2023 року хусіти нападають на торгівельні суда передусім Ізраїлю, США та європейських країни, які, на їх думку, підтримують військові дії Ізраїлю у Секторі Газу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

29 травня 2024 року в Києві не буде відключень електрики

Олеся Дерзська 3 години тому

Працевлаштування та освіта: як допомогти ветеранам?

Olga Sukhorukova 13 годин тому

ЄС розбереться із законами та ChatGPT

Олеся Дерзська 17 годин тому

Навіщо ЗСУ атакують радіолокаційні станції на території росії

Олександр Тартачний 27 травня 2024 17:25

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 27 травня 2024 14:30