Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Інвестиції в фінтех в ЄС уповільнились, крім сектору ШІ — дослідження KPMG

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 листопада 2023 3 хвилин читання

Інвестиції венчурного капіталу у фінтех компанії Європи уповільнилися у III кварталі 2023 року, водночас зберігається стійкий попит на проєкти у сфері штучного інтелекту. Про це свідчить огляд ринку від KPMG.

Інвестування у фінтех у третьому кварталі 2023 року в Європі було стриманим. Фінтех-компанії на пізніх стадіях розвитку продовжували уникати раундів фінансування з огляду на поточні економічні умови та занепокоєння щодо низьких оцінок вартості.

Багато компаній також працювали над наведенням ладу у власному бізнесі, підвищуючи ефективність своїх операцій. Цьому сприяв зростальний тиск з боку інвесторів, які вимагають від них досягти або прискорити вихід на прибутковість.

Найбільші інвестиції у європейський фінтех у III кварталі 2023 року

Підписуйтеся на наші соцмережі

Найбільшу інвестицію у III кварталі 2023 року отримала французька фірма з вбудованого фінансування Defacto — $182 млн. На другому місці — британська інвесткомпанія Astaris Capital, яка залучила $150 млн.

Здебільшого інвестори цікавляться B2B-рішеннями, спрямованими на покращення фінансової діяльності бек-офісу малих підприємств.

В Німеччині капіталовкладення залишаються низькими, але стартапи у сферах штучного інтелекту, енергетики та медицини приваблюють все більше інвесторів. Зокрема, ШІ-стартап Aleph Alpha залучив $225 млн. Робототехнічна компанія Neura Robotics також отримала значні інвестиції.

Обсяги венчурних інвестицій у Великій Британії залишалися низькими, але активність в екосистемі зростає. У III кварталі FinTech Growth Partners оголосив про створення Фонду зростання фінтех-компаній, який має допомогти місцевим стартапам масштабуватися. Також британські вчені знову можуть брати участь у дослідницькій програмі Horizon Europe.

У Скандинавії очікується пожвавлення інвестактивності. Шведська Green Steel залучила $1,6 млрд акціонерного фінансування, зосередившись на кліматичних технологіях, deeptech та цифровому суспільстві. Також в регіоні було створено фонди Verdane XI ($1,35 млрд) та NordicNinja ($214 млн), які мають підтримати екостартапи.

Експерти прогнозують збереження повільного темпу інвестицій у IV кварталі через високі ставки та уповільнення IPO. Проте штучний інтелект, ймовірно, залишатиметься привабливим для венчурних капіталістів, на додаток до чистих технологій, охорони здоров'я та біотехнологій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Олександр Яценко: Час будувати великі компанії з красивим українським прапором та написом Made in Ukraine

Сергій Коноплицький 1 годину тому

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 2 години тому

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 16 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 18 годин тому

Mastodon додав зручну функцію для підписки на журналістів

Владислав Паливода 23 години тому