Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google оновив політику конфіденційності та легалізував навчання ШІ на всіх відкритих даних

Богдан Камінський
Богдан Камінський
4 липня 2023 3 хвилин читання

Компанія Google залишає за собою право використовувати майже весь контент в інтернеті для створення своїх інструментів штучного інтелекту. Про це йдеться в оновленій політиці конфіденційності корпорації.

Як приклад компанія навела використання загальнодоступної інформації для навчання моделей ШІ та створення таких продуктів, як Google Translate, Bard та Cloud AI.

В минулій редакції компанія заявляла, що дані будуть використовуватися для «мовних моделей», а не «моделей ШІ». Якщо в старому документі згадувався тільки Google Translate, то тепер там з'явилися Bard та Cloud AI.

Зазвичай політика конфіденційності описує спосіб використання даних, які розміщені на власних серверах компанії. Але цей документ, схоже, передбачає право Google збирати та використовувати інформацію в будь-якій частині інтернету.

Платформи та соцмережі проти збирання даних для навчання ШІ

Створення великих мовних моделей, на яких ґрунтуються чат-боти Bard та ChatGPT, вимагають великої кількості текстів. Зазвичай розробники використовують контент, який доступний в публічному інтернеті, адже зараз це питання ніяк не регулюється.

Схоже, такий стан справ не влаштовує платформи на кшталт Twitter та Reddit. Обидві компанії вимкнули вільний доступ до своїх API, щоб унеможливити вивантаження великої кількості постів. 

Проте ці рішення мали інші наслідки. Введення плати за використання API у Reddit призвело до закриття неофіційних застосунків платформи. Через це велика кількість модераторів субредітів оголосила безстроковий страйк.

Twitter також зробив доступ до API платним, що посварило компанію з Microsoft. Пізніше Ілон Маск ввів обмеження на перегляд твітів для користувачів, мотивуючи рішення боротьбою з нелегальним викачуванням даних з платформи за допомогою ботів.

Ці обмеження спровокували «втечу» користувачів з Twitter: за добу конкурент соцмережі Bluesky був змушений зупинити нові реєстрації через завелику кількість охочий приєднатися до платформи. Також рішення Маска спровокувало Meta завчасно запустити свою альтернативу Twitter.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ прискорить відновлення ринку смартфонів

Артем Житкевич 10 годин тому

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 10 годин тому

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 11 годин тому

Google анонсувала нові функції для Android

Артем Житкевич 12 годин тому

Google та Apple видалили застосунки підсанкційних російських банків

Юлія Мирська 18 годин тому