Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google оновив політику конфіденційності та легалізував навчання ШІ на всіх відкритих даних

Богдан Камінський
Богдан Камінський
4 липня 2023 3 хвилин читання

Компанія Google залишає за собою право використовувати майже весь контент в інтернеті для створення своїх інструментів штучного інтелекту. Про це йдеться в оновленій політиці конфіденційності корпорації.

Як приклад компанія навела використання загальнодоступної інформації для навчання моделей ШІ та створення таких продуктів, як Google Translate, Bard та Cloud AI.

В минулій редакції компанія заявляла, що дані будуть використовуватися для «мовних моделей», а не «моделей ШІ». Якщо в старому документі згадувався тільки Google Translate, то тепер там з'явилися Bard та Cloud AI.

Зазвичай політика конфіденційності описує спосіб використання даних, які розміщені на власних серверах компанії. Але цей документ, схоже, передбачає право Google збирати та використовувати інформацію в будь-якій частині інтернету.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Платформи та соцмережі проти збирання даних для навчання ШІ

Створення великих мовних моделей, на яких ґрунтуються чат-боти Bard та ChatGPT, вимагають великої кількості текстів. Зазвичай розробники використовують контент, який доступний в публічному інтернеті, адже зараз це питання ніяк не регулюється.

Схоже, такий стан справ не влаштовує платформи на кшталт Twitter та Reddit. Обидві компанії вимкнули вільний доступ до своїх API, щоб унеможливити вивантаження великої кількості постів. 

Проте ці рішення мали інші наслідки. Введення плати за використання API у Reddit призвело до закриття неофіційних застосунків платформи. Через це велика кількість модераторів субредітів оголосила безстроковий страйк.

Twitter також зробив доступ до API платним, що посварило компанію з Microsoft. Пізніше Ілон Маск ввів обмеження на перегляд твітів для користувачів, мотивуючи рішення боротьбою з нелегальним викачуванням даних з платформи за допомогою ботів.

Ці обмеження спровокували «втечу» користувачів з Twitter: за добу конкурент соцмережі Bluesky був змушений зупинити нові реєстрації через завелику кількість охочий приєднатися до платформи. Також рішення Маска спровокувало Meta завчасно запустити свою альтернативу Twitter.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intel очікує $1 мільярд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 7 годин тому

Microsoft готується до запуску Copilot в OneNote для аналізу рукописних нотаток

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

З 25 по 28 липня у Києві пройде літній AI Startup Camp

Олеся Дерзська 11 липня 2024 15:26

Google запустив Центр прозорості в Україні

Олеся Дерзська 11 липня 2024 14:29

Ринок генеративного ШІ в медицині зросте до $22 млрд у найближчі роки — прогноз

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 13:16