Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Голлівудських сценаристів захистять від ШІ: профспілка досягла попередньої угоди щодо припинення страйку

Богдан Камінський
Богдан Камінський
25 вересня 2023 2 хвилин читання

Після понад 140-денного припинення роботи Гільдія письменників Америки (WGA) оголосила про досягнення «попередньої угоди» з найбільшими голлівудськими студіями щодо оплати, умов праці та штучного інтелекту.

Про це пише The Verge.

Керівництво профспілки не може розголошувати деталі договору, поки текст документа остаточно не затвердять. Після узгодження його ще мають проголосувати члени WGA.

За словами Гільдії, її лідери можуть припинити страйк вже у вівторок, як тільки угода буде доопрацьована та надіслана на затвердження. Також спілка негайно припиняє пікетування.

Угоду було укладено після кількох ночей переговорів між WGA та Альянсом продюсерів кіно і телебачення (AMPTP). Вони тривали з середини минулого тижня.

Причини пікетування сценаристів та майбутнє Голлівуду

WGA оголосила страйк 2 травня після того, як переговори між сценаристами та AMPTP провалилися. Гільдія закликала включити в контракти кращі умови щодо залишків від потокового мовлення, збереження кімнати для сценаристів та захисту від використання штучного інтелекту, але Альянс не погоджувався на ці умови.

Незабаром сценаристи можуть повернутися до роботи, чого не скажеш про акторів. Американська федерація працівників телебачення і радіо (SAG-AFTRA), яка представляє близько 160 тис. членів індустрії розваг, страйкує з липня.

Протести змусили стримінгові платформи внести корективи у свої фінансові прогнози. У липні Netflix підрахував, що матиме додатково $1,5 млрд вільного грошового потоку, а Warner Bros. Discovery знизила свої очікування щодо прибутків на 2023 рік приблизно на $300-500 млн.

Раніше SPEKA розбиралася, чи зможе ШІ замінити голлівудських сценаристів та акторів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ прискорить відновлення ринку смартфонів

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:05

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 1 грудня 2023 20:32

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 1 грудня 2023 19:35

Рекламодавці не планують повертатися на X, через що соцмережа може збанкрутувати

Богдан Камінський 1 грудня 2023 18:16

Трейлер Grand Theft Auto VI вийде 5 грудня — Rockstar

Богдан Камінський 1 грудня 2023 16:52