Гарвардський фізик вважає, що знайшов залишки міжзоряного об’єкта у Тихому океані
Фізик із Гарварду Аві Льоб повідомляє, що виявив залишки міжзоряного об’єкта у Тихому океані. Склад цих залишків незвичайний і міг утворитися лише за межами Сонячної системи. Під час експедиції команда дослідників використовувала потужний магніт для підняття з дна майже 700 сферул. З них 55 вже були проаналізовані та описані.
Науковці вважають, що це можуть бути частини космічного об'єкта CNEOS 2014-01-08, який іноді називають першим міжзоряним метеором 1 (IM1). У 2014 році цей об'єкт зі швидкістю 60 км/с увірвався в атмосферу Землі і згорів поблизу узбережжя Папуа — Нової Гвінеї. Підтвердження цього факту вперше надійшло від Космічного командування США у квітні 2022 року.
За словами Льоба, склад знахідок свідчить про їхнє іншопланетне походження. Деякі зразки містять значну кількість берилію (Be), лантану (La) та урану (U), і космохімік Штейн Якобсен назвав їх «сферулами» BeLaU.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Фізики припускають, що місцем народження IM1 може бути диференційована кора екзопланети із залізним ядром і океаном магми.
Варто наголосити, що схожі концепції не є незвичайними для академічного шляху Льоба. У вчених колах він відомий своїми твердженнями щодо існування іншопланетян. Особливо фізик відстоює гіпотезу, що таємничий об'єкт Оумуамуа може бути насправді космічним судном, яке стежило за Землею за допомогою так званого насіння кульбаб — маленьких зондів, які вилітають з нього.