Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гарвардський фізик вважає, що знайшов залишки міжзоряного об’єкта у Тихому океані

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
3 вересня 2023 2 хвилин читання

Фізик із Гарварду Аві Льоб повідомляє, що виявив залишки міжзоряного об’єкта у Тихому океані. Склад цих залишків незвичайний і міг утворитися лише за межами Сонячної системи. Під час експедиції команда дослідників використовувала потужний магніт для підняття з дна майже 700 сферул. З них 55 вже були проаналізовані та описані.

Науковці вважають, що це можуть бути частини космічного об'єкта CNEOS 2014-01-08, який іноді називають першим міжзоряним метеором 1 (IM1). У 2014 році цей об'єкт зі швидкістю 60 км/с увірвався в атмосферу Землі і згорів поблизу узбережжя Папуа — Нової Гвінеї. Підтвердження цього факту вперше надійшло від Космічного командування США у квітні 2022 року.

Знахідка гарвардського фізика Знахідка гарвардського фізика

За словами Льоба, склад знахідок свідчить про їхнє іншопланетне походження. Деякі зразки містять значну кількість берилію (Be), лантану (La) та урану (U), і космохімік Штейн Якобсен назвав їх «сферулами» BeLaU.

«Вміст важких елементів, крім лантану, значно перевищує стандартні для Сонячної системи показники, що дозволяє припустити, що BeLaU виникли поза Сонячної системи». 
фізик Гарвардського університету Аві Льоб

Фізики припускають, що місцем народження IM1 може бути диференційована кора екзопланети із залізним ядром і океаном магми.

«Екзотичніша версія полягає в тому, що ця незнайома структура, де урану майже в тисячу разів більше, ніж стандартне значення у Сонячній системі, може означати позаземне технологічне походження»
фізик Гарвардського університету Аві Льоб
Міжзірковий об’єкт Оумуамуа, який, за твердженням Льоба, міг бути інопланетним зондом Міжзірковий об’єкт Оумуамуа, який, за твердженням Льоба, міг бути інопланетним зондом

Варто наголосити, що схожі концепції не є незвичайними для академічного шляху Льоба. У вчених колах він відомий своїми твердженнями щодо існування іншопланетян. Особливо фізик відстоює гіпотезу, що таємничий об'єкт Оумуамуа може бути насправді космічним судном, яке стежило за Землею за допомогою так званого насіння кульбаб — маленьких зондів, які вилітають з нього.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 21 годину тому

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Телескоп Hubble зафіксував блискуче кулясте скупчення зірок у Чумацькому Шляху

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 14:00

Астронавт побив рекорд NASA з перебування на космічній орбіті

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 12:00

Вчені з'ясували: собаки можуть чути господарів навіть уві сні

Дмитро Мухін 16 вересня 2023 19:33