Дослідники знайшли морську істоту віком 17 тис. років на дні Тихого океану — фото
Вчені на глибині 1 км у Тихому океані виявили живу морську істоту Monorhaphis chuni, представника класу Hexactinellida, віком 17 тис. років, повідомляє LaRepublica.
Це створіння, відоме як морська скляна губка, є фільтратором, що живиться детритом, планктоном, бактеріями, вірусами та іншими поживними речовинами.

Monorhaphis chuni утворює спікулу, схожу на стебло, завдовжки до 3 м, за допомогою якої вона закріплюється на дні моря. Вчені вийняли це «стебло» і вивчили його в лабораторії, щоб дізнатися інформацію про стан океану протягом життя цієї істоти.

Також Monorhaphis chuni має кільця на спікулі, що свідчать про її вік та хімічний склад океану в різні періоди її життя.
Аналізуючи внутрішні кільця спікули, що охоплюють перші кілька тисяч років її життя, дослідники встановили, що концентрація розчиненого кремнезему в глибоководних ділянках Тихого океану була близько на 12% вищою за сучасний рівень.
Такий результат може свідчити про два можливих сценарії, які відбувалися в той час:
- перший — збільшення постачання кремнезему до океану зовнішніми джерелами, такими як вітри та річки,
- другий — зменшення природного поховання мертвих діатомових водоростей, які потім надходили б до висхідних течій, посилюючи переробку кремнезему.
Обидва сценарії призвели б до збільшення виробництва діатомових водоростей, що могло б сприяти зниженню рівня атмосферного CO2 та похолоданню клімату. Цей ефект міг би запобігти подальшому потеплінню, яке відбувалося на момент танення льодовиків, коли середня температура була на 5 градусів за Цельсієм вищою, ніж в льодовиковий період.