Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На дні Тихого океану виявили нову екосистему — відео

Артем Житкевич
Артем Житкевич
13 серпня 2023 2 хвилин читання

Вчені з Віденського університету і Інституту океанології Schmidt Ocean Institute виявили величезну екосистему тварин, які живуть під океанічним дном і покладаються на хемосинтез — процес, за якого бактерії отримують енергію з окислення неорганічних речовин, таких як сірка або залізо. Про це повідомляє Science.

Ця екосистема складається з черв’яків, молюсків і бактерій, які живуть у симбіозі. Це означає, що вони допомагають один одному виживати у негостинних умовах глибоководних гідротермальних жерл. 

Особливо цікавими вчені вважають трубчастих черв’яків. Це вид черв’яків, який не має рота і шлунка, а отримує поживні речовини через свою шкіру. Це можливо завдяки спеціальним клiтинам, якi мiстять хемосинтетичних бактерiй. Цi клiтини називаються трофосомами.

Ці глибоководні істоти, здається, подорожують під морським дном через вулканічні рідини, щоб колонізувати нові місця проживання. Це може пояснити, чому так мало їхніх дитинчат збираються навколо глибоких вулканічних тріщин. Більшість із них можуть дозрівати під поверхнею.

Щоб перевірити цю гіпотезу, дослідники використовували дистанційно керований апарат під назвою SuBastian, щоб розчистити квадрат дна океану на Східно-Тихоокеанському узвишші біля берегів Центральної Америки на глибині приблизно 2500 метрів. Потім команда приклеїла сітчасту коробку поверх цієї ділянки.

На дні Тихого океану виявлено нову екосистему

Коли вони прибрали її через кілька днів, з’ясувалося, що ділянку колонізували нові тварини. Ймовірно, вони потрапили на поверхню з-під численних тріщин на дні океану.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені вперше знайшли уцілілий зуб мегалодона, якому 3,5 млн років

Дмитро Мухін 24 грудня 2023 19:48

Австралія створить групи швидкої кібердопомоги для островів Тихого океану

Юлія Мирська 22 листопада 2023 13:52

Австралія готова врятувати всіх жителів Тувалу — країна може піти під воду через зміни клімату

Богдан Камінський 10 листопада 2023 13:55

Вчені виявили найглибший вірус у Тихому океані

Юлія Мирська 24 вересня 2023 21:00

Морські біологи зафіксували на відео рідкісного кальмара

Дмитро Мухін 24 вересня 2023 19:13