Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

GameDev DOU дослідила зарплати в геймдеві та склала портрет українського розробника ігор

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 серпня 2023 3 хвилин читання

У першій половині 2023 року значних змін у зарплатах українських розробників ігор не відбулося. Про це свідчить дослідження GameDev DOU.

Спеціалісти опитали 948 айтівців зі сфери GameDev, які живуть в Україні, або через війну тимчасово виїхали та планують повернутися.

Медіанна зарплата українських розробників ігор в 2023

За останні пів року медіанна зарплата геймдев-фахівців, після стабільного показника у 2022 році, зменшилась на $50 і склала $1950.

Медіанна зарплата українських розробників ігор у першій половині 2023 року Медіанна зарплата українських розробників ігор у першій половині 2023 року

Найвищі зарплати в геймдеві мають розробники, хоча вони дещо нижчі, ніж в IT-сфері в цілому. Рівень компенсації досвідчених Middle-фахівців сягає $2300 ($2600 в IT загалом), а Senior — $4725 ($4900). Зарплати початківців в геймдеві такі ж, як і в інших ІТ-сферах — $1000.

Менеджери проєктів знаходяться на другому місці за рівнем зарплат. Медіанна компенсація РМ рівня Junior в геймдеві складає $1000 ($1100 загалом в ІТ), Middle — $2000 ($2400), Senior — $3800 ($4100).

Зарплати аналітиків в геймдеві не відрізняються від середнього рівня в ІТ, і складають $2000.

Фахівці з маркетингу та PR, а також з HR, рекрутингу та навчання в геймдеві заробляють дещо більше, ніж в інших сферах ІТ. Медіанна зарплата $1620 проти $1500 загалом в ІТ.

Заробіток дизайнерів та художників за пів року знизився на $100 до $1500. Проте такі самі тенденції спостерігаються в інших сферах ІТ.

Тестувальники є однією з найменш оплачуваних спеціалізацій в геймдеві з медіаною в $1300. В першу чергу це пов’язано з високою часткою новачків та фахівців з Manual QA.

Медіанна зарплата геймдев-фахівців за спеціалізацією у першій половині 2023 року Медіанна зарплата геймдев-фахівців за спеціалізацією у першій половині 2023 року

Портрет українського розробника ігор в 2023

Узагальнений портрет українського розробника ігор виглядає так: 28-річний хлопець, який влаштований як ФОП та донатить на ЗСУ $150 щомісяця.

Як і пів року тому, у геймдеві працює 27% жінок.

За спеціалізацією айтівці у сфері GameDev поділяються наступним чином:

  • розробники — 30%;
  • тестувальники — 22%;
  • дизайнери та художники — 16%;
  • геймдизайнери — 7%;
  • менеджмент проєктів — 6%;
  • фахівці з HR, рекрутингу та навчання — 5%.
<span>Мова програмування, яку використовують українські розробники ігор</span> Мова програмування, яку використовують українські розробники ігор

94% опитаних наразі працюють. 4% — втратили роботу та шукають нову, а 0,4% — знаходяться на бенчі чи в неоплачуваній відпустці.

58% респондентів працюють в продуктових компаніях, а близько 30% — в аутсорсингових фірмах.

Більшість фахівців в геймдеві задоволені своєю роботою: 60% вважають свою роботу цікавою або дуже цікавою, а 11% опитаних назвали її нудною.

Половина розробників застосовує штучний інтелект у своїй роботі. Найчастіше — це ChatGPT, яким користуються 42% фахівців.

<span>Інструменти штучного інтелекту, які використовують геймдев-фахівці</span> Інструменти штучного інтелекту, які використовують геймдев-фахівці

Частіше за інших про ШІ використовують аналітики, а найрідше — тестувальники та дизайнери і художники.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 17 хвилин тому

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 11 годин тому

Рекламодавці не планують повертатися на X, через що соцмережа може збанкрутувати

Богдан Камінський 13 годин тому

Трейлер Grand Theft Auto VI вийде 5 грудня — Rockstar

Богдан Камінський 14 годин тому

Microsoft Phone Link дозволить перетворювати Android-смартфони на вебкамери

Богдан Камінський 14 годин тому