Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ексголова Google порівняв штучний інтелект з ядерною зброєю

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
26 липня 2022 3 хвилин читання

Колишній генеральний директор компанії Google Ерік Шмідт порівняв штучний інтелект з ядерною зброєю. Він закликав до режиму стримування, подібного до взаємно гарантованого знищення, яке утримує наймогутніші країни світу від знищення одна одної.

Про це Шмідт заявив на Форумі з безпеки в Аспені 22 липня під час дискусії про національну безпеку та штучний інтелект (ШІ), пише Vice.

Відповідаючи на запитання щодо цінності моралі в технологіях, Шмідт пояснив, що сам був наївний щодо сили інформації у перші дні існування Google. Потім він закликав до того, щоб технології краще відповідали етиці та моралі людей, яким вони служать.

За його словами, ШІ та машинне навчання – вражаюча технологія, яку часто неправильно розуміють. Він, в основному, не такий розумний, як думають люди. ШІ може створювати шедеври мистецтва, перемагати людей у грі Starcraft II та здійснювати телефонні дзвінки, але спроби змусити його виконувати складніші завдання (такі як керування автомобілем великим містом) не увінчалися успіхом.

Шмідт сказав, що в найближчому майбутньому Китаю та США необхідно буде укласти своєрідний договір про стримування ШІ.

Шмідт згадав 1950-60-ті роки, коли дипломатія розробила низку заходів контролю навколо найсмертоноснішої зброї на планеті. Але для того, щоб мир прийшов до укладення Договору про заборону ядерних випробувань, SALT II та інших знакових законодавчих актів, знадобилося десятиліття ядерних вибухів і, що особливо важливо, знищення Хіросіми та Нагасакі.

«У 50-х і 60-х роках ми врешті-решт зробили світ, в якому існувало правило „жодних несподіванок“ щодо ядерних випробувань, і в результаті вони були заборонені», – сказав Шмідт.

На панелі з безпеки в Аспені також обговорювалося, що проблема ізШІ не в тому, що він має потенційно руйнівну силу ядерної зброї, а в тому, що він несе духовні цінності своїх творців.

Як повідомлялося, штучний інтелект допомагає українському бізнесу швидше переїхати з російського програмного забезпечення.

No-code-платформа з інтеграції даних, що використовує штучний інтелект datuum.ai, допомагає українським компаніям з інтеграцією даних під час переходу з російського ПЗ.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Щоб не «зірвати оборонзамовлення». На росії співробітники IT-компаній зажадали бронь від призову

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 14:32

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04