Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бліцінтерв’ю з CEO Beholder, який переміг у Latitude59

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
24 травня 2024 3 хвилин читання

Український ШІ-стартап Beholder переміг на фінальному пітчингу стартап-конференції Latitude59 у Таллінні та отримав 600 тис. євро інвестицій. Одразу після нагородження Speka поспілкувалась з Андрієм Севрюковим, CEO та засновником Beholder. 

Його компанія створила платформу дистанційного зондування на основі ШІ для розвідки важливих корисних копалин та енергетичних ресурсів. Нейромережі стартапу обробляють супутникові знімки, дані з радарів, гравіметрію, щоб оцінити ймовірність залягання корисних копалин. Beholder розраховував на інвестиції в 1 млн євро.

Андрій Севрюков з Beholder знає, як знайти корисні копалини, зокрема сировину для батарей мобільних телефонів Андрій Севрюков з Beholder знає, як знайти корисні копалини, зокрема сировину для батарей мобільних телефонів

У вас є 600 тис. євро з 1 млн євро, який потрібен Beholder…

Насправді під час конференції ми вже знайшли приблизно мільйон євро потенційних інвестицій на зустрічах.

Що плануєте робити далі? Звісно, після того, як зможете виспатись.

Виспатись — це таке. По-перше, привести до ладу команду проєкту. Засетапити центральний офіс у Таллінні. Відкрити рахунок у нормальному естонському банку дуже хочу. Почати проєкти в Індонезії і зрозуміти, як ми це технічно будемо робити: хто полетить у Джакарту для участі в Indonesian International Geothermal Conference [у вересні 2024 року].

З конкретним проєктом?

Так. Визначитись, як ми будемо рухати далі проєкти в Африці. Як масштабуємо, як виконуємо. Чи виводити африканського майнера на IPO. Чи п’ятьох.

Потім будемо дивитись у бік розширення вертикалі [проєкту], а потім, мабуть, розширимо і горизонтальну складову. Ми вже отримали багато пропозицій, як шукати ресурси на морському дні. Нас уже запитують, що ми зробили для космосу, після того як космос так багато для нас зробив (велика частина даних Beholder побудована на супутникових знімках. — Speka). Тому думаємо, що якусь горизонталь (диверсифікацію проєкту) ще додамо.

Компанія Beholder вже має естонську реєстрацію. Для розміщення штаб-квартири Андрій Севрюков придивляється до талліннського технологічного хаба Lift99

Це класне місце, і, здається, з дуже дружелюбним ком’юніті. А Таллінн — чисте і гарне місто.

Що відомо про конференцію Latitude59 

Стартап-конференція Latitude59 відбулася у Таллінні з 22 по 24 травня 2024 року вже в 12-й раз. Подія зібрала 3500 учасників з понад 60 країн, зокрема більш ніж 900 стартаперів та 20 національних делегацій. Цьогоріч майже 600 інвесторів придивлялися до потенційних партнерів. За підрахунками організаторів, загальний обсяг портфоліо проєктів, якими керують інвестори, становив щонайменше 30 млрд євро.

Стартап-конференція Latitude59 у 2024 році офіційно завершилася Стартап-конференція Latitude59 у 2024 році офіційно завершилася

Три переможці фінального пітчингу Latitude59 2024 року розділили загальний інвестиційний фонд в 1 млн євро та інші призи від партнерів:

  • Beholder — найбільша інвестиція у 600 тис. євро; 
  • AskToSell — 300 тис. євро;
  • GaltTec — 100 тис. євро. 
Команди стартапів-переможців пітчингу Latitude59 2024 року Команди стартапів-переможців пітчингу Latitude59 2024 року

Інвестиції надійшли від фонду Specialist VC та мережі бізнес-ангелів Естонії EstBAN.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як переселенцям отримати підтримку для розвитку бізнесу — проєкт «Ідеї»

Олеся Дерзська 12 годин тому

Український психологічний стартап Rozmova отримав грант від Google на $100 тис.

Олеся Дерзська 13 червня 2024 18:02

Ілоне, не плач! Як українські ентузіасти збирають електровантажівки у гаражі

Сергій Коноплицький 13 червня 2024 18:01

Glovo та Український Фонд Стартапів організовують технологічну конференцію PowerUp у Києві

Вікторія Рудзінська 29 травня 2024 21:58

Василь Задворний про стартап медичного неострахування lilo та формування нового ринку в Україні

Олександр Тартачний 29 травня 2024 16:10