Археологи знайшли печеру з малюнками, яким понад 24 тис. років — фото
Археологи знайшли печеру Кова-Донес прикрашену стародавніми малюнками в Італії поблизу узбережжя Середземного моря, повідомляє АncientОrigins.
Десятки знайдених малюнків були створені понад 24 тис. роки тому, коли більша частина Європи була вкрита льодовиками.
Спочатку в 2021 році археологи знайшли 4 темних зображення, намальованих червоною глиною на відстані близько 400 метрів від входу в печеру. Однак в 2023 році під час ретельного дослідження печери вони виявили понад 100 малюнків на її стінах.
Серед знайдених зображень є сім коней, сім ланей, два олені, олень і дві невизначені тварини та різні геометричні фігури. Також було знайдено кілька малюнків, які були створені за допомогою пальців або інструментів, що створювали сліди на м'якій поверхні.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Зазвичай тварини, яких малювали печерні художники, були джерелом їжі та сировини для груп мисливців-збирачів, які жили в Європі в період пізнього палеоліту.
Щодо геометричних фігур, то археологи припускають, що вони можуть бути пов'язані з давніми духовними віруваннями та відображати образи, які спостерігали шамани досліджуючи змінені стани свідомості.
Понад 80 зображень були намальовані фарбами, а інші були видряпані або викарбувані на м'яких вапнякових стінах печери. До того ж червону охру, яка зазвичай використовувалась в печерному мистецтві палеоліту, печерні художники замінили червоною глиною, яка була доступна в великих кількостях в печері Кова-Донес.