Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи знайшли докази ритуальної магії римських часів в Єрусалимі

Юлія Мирська
Юлія Мирська
17 липня 2023 2 хвилин читання

В Єрусалимі віднайшли докази ритуальних магічних практик під час дослідження печери Теомім. Виявлені людські черепи та кинджали свідчать про темні церемонії, під час яких некроманти, можливо, намагалися спілкуватися з духами померлих, повідомляє Insider.

Археологи з Ізраїльського управління старожитностей та Університету Бар-Ілан провели детальне дослідження 120 олійних ламп, знайдених у печері Юдейських пагорбів. Ці артефакти, які датуються 2-4 ст., були розташовані глибоко у складних щілинах печери, що свідчить про те, що їх використовували не тільки для освітлення.

Археологи дійшли висновку, що знайдені артефакти використовували у некромантичних церемоніях, після вивчення стародавніх сувоїв пізньоримського періоду.  Заклинання, звичаї та ритуали, пов'язані з черепами та спілкуванням із духами померлих, були частиною цих церемоній.

«Одне заклинання пояснює, як стримувати і запечатувати роти черепів, щоб вони нічого не говорили і не робили. Інше показує, як підняти дух померлого за допомогою розчленованого черепа: заклинання пишеться чорним чорнилом на листі льону, який потім кладуть на череп» 
йдеться у дослідженні.

У минулому печера з глибокою ямою та джерелом всередині вважалася потенційним зв'язком з підземним світом, а також сприймалася як оракул і фізичне проявлення хтонічного божества. Відьми використовували це місце для своїх ритуалів, зокрема для магії, щоб заманити духів у світ живих. Знайдені у щілинах печери олійні лампи використовували для приваблення цих духів.

Римський сенат заборонив людські жертвоприношення у 97 році до н.е., а некромантію заборонив імператор Констанцій II у 357 році, побоюючись, що магія може бути використана проти нього. За порушення цих заборон передбачалася смертна кара.

Археологи знайшли ритуальне поховання римських часів в Єрусалимі Археологи знайшли ритуальне поховання римських часів в Єрусалимі
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Труднощі комунікації: як вік, стать та культурні особливості впливають на розуміння емодзі

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 09:00

Вчені відкрили новий вид писемності на стародавніх табличках з Острова Пасхи

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 19:54

Як змінились зарплати в українському IT взимку 2024 року

Богдан Камінський 12 лютого 2024 17:10

Штучний інтелект готовий застосувати ядерну бомбу «заради миру у всьому світі» — дослідження

Богдан Камінський 10 лютого 2024 07:30

Земля дійсно була пласкою кілька мільярдів років тому

Юлія Мирська 7 лютого 2024 13:26