Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple оштрафували у Франції на $8,5 мільйонів за цільову рекламу в App Store

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 січня 2023 2 хвилин читання

Техногіганта Apple звинувачують у тому, що компанія нібито не питала дозволу на збір особистих даних користувачів смартфонів. Проте виробник iPhone стверджує, що давав вибір власникам гаджетів.

Національна комісія з інформатики та свободи Франції (CNIL) наклала штраф у 8 мільйонів євро через звинувачення у тому, що Apple автоматично збирала ідентифікаційні дані відвідувачів App Store, які використовували iOS 14.6, без їхнього дозволу, допомагаючи компанії націлювати рекламу. За словами чиновників, фірма отримувала прибуток від порушення законодавства про захист даних, повідомляє Engadget.

Користувачі могли вимкнути націлювання реклами, але воно було увімкнено за замовчуванням і його не можна було вимкнути, не пройшовши кілька рівнів меню. Через це користувачі не могли дати належну згоду. Відтоді Apple змінила свою практику, і CNIL заявив, що з 2021 по 2022 рік провели «кілька» перевірок, щоб переконатися, що компанія дотримується правил стосовно даних. Франція почала розслідування у березні 2021-го.

Apple повідомила Financial Times, що вона «розчарована» рішенням і планує подати апеляцію. Виробник iPhone стверджував, що його система Search Ads пішла далі, ніж у конкурентів, пропонуючи вибір замість цільової реклами, і не відстежувала сторонні програми або сайти користувачів.

Apple і раніше мала суперечливі відносини з французькими регуляторами. У 2020 році антимонопольне відомство країни наклало штраф на суму, еквівалентну $1,2 млрд (зараз скоротилася до $364,6 млн) за ймовірні порушення антимонопольного законодавства у ланцюжку збуту. Того ж року компанія також отримала штраф у розмірі $27,3 млн за зниження продуктивності iPhone. 

Нагадаємо, що нещодавно Марк Цукерберг погодився виплатити $725 млн для вирішення колективного позову, у якому гіганта соціальних мереж Meta звинувачують у дозволі третім особам, зокрема Cambridge Analytica, отримати доступ до особистої інформації 87 млн користувачів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

кремль звинувачує Apple та АНБ у зламі айфонів у «Касперському»

Кіра Іванова 10 годин тому

Конференція Apple WWDC 2023: що нам покажуть і де дивитись

Єлизавета Гогілашвілі 1 червня 2023 16:07

Ілон Маск прибув до Китаю, Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone, США виділять Україні $300 млн військової допомоги. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:09

Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone

Ганна Гілова 31 травня 2023 15:34

Apple закриває свою хмару My Photo Stream

Ганна Гілова 31 травня 2023 12:49