Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta заплатить найбільший штраф за порушення конфіденційності — $725 мільйонів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
23 грудня 2022 3 хвилин читання

Батьківська компанія Facebook Meta врегулює справу про скандал Cambridge Analytica за 725 мільйонів доларів. Така ціна надання доступу до даних 87 мільйонів користувачів.

Власник Facebook Meta Platforms Inc (META.O) погодився виплатити 725 мільйонів доларів для вирішення колективного позову, який звинувачує гіганта соціальних мереж у дозволі третім особам, включаючи Cambridge Analytica, отримати доступ до особистої інформації користувачів, повідомляє Reuters.

Запропоноване врегулювання, яке було оприлюднено в судовій заяві ввечері в четвер, дозволить вирішити тривалий судовий процес, що тягнеться з 2018 року, коли Facebook дозволив британській політичній консалтинговій фірмі Cambridge Analytica отримати доступ до даних 87 мільйонів користувачів.

Адвокати позивачів назвали запропоноване врегулювання найбільшим, коли-небудь досягнутим у груповому позові США щодо конфіденційності даних, і найбільшим, що Meta коли-небудь заплатила за вирішення колективного позову.

«Це історичне врегулювання забезпечить суттєве полегшення для класу в цій складній та новітній справі про конфіденційність», — йдеться у спільній заяві головних адвокатів позивачів Дерека Лозера та Леслі Вівер.

Нагадаємо, що компанія Cambridge Analytica, яка припинила своє існування, працювала на успішну президентську кампанію Дональда Трампа у 2016 році та отримала доступ до особистої інформації з мільйонів облікових записів у Facebook для цілей профілювання виборців і таргетування.

Наступний скандал із Cambridge Analytica призвів до урядових розслідувань щодо недоторканності приватного життя, судових позовів і резонансних слухань у Конгресі США, на яких законодавці критикували генерального директора Meta Марка Цукерберга.

У 2019 році Facebook погодився заплатити 5 мільярдів доларів, щоб завершити розслідування Федеральної торгової комісії щодо його практик конфіденційності, і 100 мільйонів доларів, щоб врегулювати претензії Комісії з цінних паперів і бірж США про те, що вона ввела інвесторів в оману щодо неправомірного використання даних користувачів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Компанія Meta запускає помічника з ШІ в головних продуктах

Владислав Паливода 19 квітня 2024 12:09

Офіційний іспит Meta Blueprint: що це таке, навіщо і як скласти

Maksym Senchenko 16 квітня 2024 17:00

Instagram розмиватиме нюдси в повідомленнях для підлітків

Богдан Камінський 11 квітня 2024 17:08

Meta розробляє нове покоління чіпів ШІ

Вікторія Рудзінська 10 квітня 2024 18:47

Ілон Маск визнав, що його пости в X шкодять компанії

Богдан Камінський 9 квітня 2024 18:08