Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Виробництво iPhone у Китаї починає нарощувати темпи, попри проблеми із Covid-19

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
31 грудня 2022 3 хвилин читання

Найбільший у світі виробник телефонів Apple — китайський Foxconn відновив приблизно 70% потужності, а час очікування для моделей iPhone Pro скорочується.

Проблеми, пов'язані із Covid-19 у Китаї, все ще заважають виробництву Apple Inc., але виробництво починає наздоганяти попит на дорожчі моделі Pro, кажуть аналітики та люди, залучені до ланцюга постачання, пише The Wall Street Journal.

Такі моделі, як iPhone 14 Pro Max, ціна якого починається приблизно від 1100 доларів, є невід'ємною частиною стратегії Apple щодо збільшення доходів, коли зростання загального світового ринку смартфонів сповільнюється. Ця стратегія зазнала удару в жовтні, коли спалахи Covid-19 вразили основну виробничу базу для моделей iPhone Pro — завод Foxconn. 

У США та Китаї сайти Apple показують час очікування для моделей Pro приблизно від одного до двох тижнів. Деякі моделі Pro та кольори доступні для негайного отримання в деяких магазинах Apple в обох країнах.

За даними аналітиків і людей, залучених до ланцюжка поставок, частини підприємства, які виробляють iPhone, дещо відновилися і працюють приблизно на 70% потужності. Тим не менш, за їх словами, поки що Foxconn намагається відновити повноцінну роботу.

Тайванська дослідницька компанія TrendForce заявила, що нестача робочої сили впливає на ланцюжки поставок у Китаї. Згідно з прогнозами, поставки iPhone складуть 47 мільйонів одиниць у січні-березні, що на 22% менше, ніж рік тому, і нижче попереднього прогнозу в 56 мільйонів одиниць, випущених наприкінці жовтня. Дані включають всі моделі iPhone.

Незважаючи на короткострокові підйоми та спади виробництва, люди, задіяні в ланцюжку поставок, кажуть, що Apple планує диверсифікувати свій ланцюжок поставок у середньостроковій та довгостроковій перспективі за межі Китаю, наприклад до Індії та В'єтнаму. Минулий рік підкреслив політичні та ділові ризики концентрації такої кількості виробництва в Китаї.

Нагадаємо, що у жовтні та листопаді працівникам у Чженчжоу доводилося переміщуватися лише між робочими місцями та гуртожитками через суворі антиковідні заходи Китаю. Майже повне блокування заводу призвело до того, що деякі працівники втекли, а інші почали протестувати.

Тепер, коли Китай скасував більшість каратинних заходів через Covid-19, головною проблемою на підприємствах є здоров'я працівників. Вважається, що по всій країні щонайменше десятки мільйонів китайців підхопили коронавірус.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Співробітники TikTok діляться між собою особистими даними користувачів

Ганна Гілова 26 травня 2023 10:43

Заблокований iPhone можна буде перетворити на смарт-дисплей з iOS 17

Ольга Горбенко 25 травня 2023 20:00

Хто з техногігантів порушує регламент захисту даних

Назарій Присяжнюк 25 травня 2023 16:15

Український супутник EOS SAT-1 передав перші фото з орбіти, Apple та Broadcom разом вироблятимуть чипи, Virgin Orbit припиняє діяльність. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 25 травня 2023 07:03

Apple та Broadcom підписали угоду з виробництва чіпів

Ганна Гілова 24 травня 2023 13:32