Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Adobe купує Figma: деталі угоди та чому впали акції ADBE

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
16 вересня 2022 3 хвилин читання

15 вересня Adobe оголосив, що купує стартап з розроблення ПЗ Figma за $20 млрд. Це найбільша в історії угода з придбання компанії, яка озробляє ПЗ. Одразу після повідомлення про поглинання Figma акції Adobe впали на 17% — найгірші для компанії показники за останні 12 років (22 серпня 2010-го, коли акції Adobe впали на 19%).

SPEKA розповідає, що відомо про угоду і що спричинило таку реакцію інвесторів. 

Підйом Figma, спад Adobe

Під час пандемії коронавірусу популярність Figma, платформи, яка дозволяє користувачам спільно створювати вебсайти, суттєво зросла. Нею користуються як розробники ПЗ у великих компаніях, зокрема Airbnb Inc., Google, Herman Miller і Kimberly-Clark Corp., так і чимало студентів, інді-розробників тощо. Кількість клієнтів Figma зростає, а у компанії працює вже 850 співробітників. 

Тим часом справи Adobe йшли не так добре. Попри непогані показники третього кварталу, про які компанія оголосила одночасно з угодою, від початку року її акції подешевшали майже на третину. 

У третьому кварталі дохід компанії зріс на 13% — до $4,43 млрд. Скоригований прибуток на акцію становив $3,40.

Поглинанням Figma компанія намагається посилити свій сегмент ПЗ для дизайнерів та розробників. Зокрема, натепер компанія пропонує користувачам Photoshop Express, Lightroom, Adobe Premier тощо. 

Угода Adobe та Figma: ціна 

Adobe заплатить 50% з $20 млрд готівкою (можливо, через позику) та 50% віддасть акціями. Шість млн додаткових акцій протягом наступних чотирьох років після закриття угоди отримаюь СЕО та співробітники Figma. 

Очікується, що угоду закриють у 2023 році, «якщо будуть необхідні регуляторні дозволи та схвалення, а також виконання інших умов закриття, зокрема схвалення акціонерів Figma».

Чи варта була угода купівлі Figma $20 млрд

Figma — один з основних конкурентів Adobe у цьому сегменті, разом з Lightricks Ltd. та Canva Inc. Тож вивести конкурента з гри і додати його потенціал до власного здається розумним рішенням, якщо, звісно, Adobe не переплатив за стартап. 

Думки аналітиків з цього приводу розходяться, а от динаміка акцій демонструє недовіру інвесторів до такої дорогої M&A. 

Аналітик Jefferies Брент Тілл назвав угоду «надто дорогою», зазначивши, що $20 млрд — це у 50 разів більше, ніж очікуваний дохід Figma за 2022 рік.

Анураг Рана з Bloomberg Intelligence вважає, що Figma може збільшити темпи зростання продажів Adobe менше ніж на 2% і, ймовірно, знизить маржу. Тож переваги угоди виглядають доволі сумнівними. 

Кірк Матерн з Evercore ISI, навпаки, зазначає, що ця угода має стратегічний сенс. «Будьмо чесними, Adobe програвав Figma і вирішив викупити їх і об'єднати зусилля, а не дозволити їм стати ще більшою загрозою», — сказав він.  Матерн додає, що за рік стратегічність такого рішення стане очевидною, адже Adobe поглинув свого основного, найбільш перспективного та популярного конкурента. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intellias купила британську IT-компанію Digitally Inspired

Вадим Добровольський 4 години тому

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

Ethereum Merge, Україна у топ-3 за використанням криптовалют, Starlink в Антарктиці. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 16 вересня 2022 09:42

Adobe за $20 млрд купує стартап Figma

Ірина Маринюк 15 вересня 2022 19:00

Маск через проблеми з Twitter продав акцій Tesla майже на $7 млрд

Ірина Маринюк 10 серпня 2022 16:38