«Люди вже не просто зупиняються в Airbnb, вони там живуть». Браян Ческі про кризу, відновлення і майбутнє туризму
Airbnb оновлюється: на платформі оренди житла з'явилося понад 50 нових функцій. Найважливіша з них — це AirCover, нова система страхування помешкання та речей у ньому від пошкоджень чи крадіжок. За словами CEO компанії Браяна Ческі, дати додаткові гарантії власникам помешкань вкрай актуально, адже подорожувати знову можна, тож і попит на житло перевищує пропозицію.
TechCrunch поспілкувався з Ческі про виклики нової ери подорожей, рік пандемії і майбутнє Airbnb.
SPEKA обрала найцікавіші тези з інтерв'ю.
Про впевненість у майбутньому
Я відчуваю, що ми нарешті вибралися на берег. До пандемії у нас все було пречудово, а потім ми за вісім тижнів втратили 80% свого бізнесу. Нас наче громом побило.
Нам довелося шукати екстрене фінансування: ми отримали $2 млрд, з них $1 млрд позики, від Silver Lake та Sixth Street Partners. А сьогодні ми лише за третій квартал отримали $1 млрд прибутку.
Найкращий спосіб отримати фінансування — це бути прибутковим. Тоді ти маєш гроші і не мусиш віддавати за це акції своєї компанії.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Подорожі знову в тренді. До пандемії 80% нашого бізнесу будувалося на тому, що хтось або перетинав кордон, або виїжджав у місто. Пандемія поклала цьому край. Але тепер подорожі знову дозволили.
З'явилися нові тренди. Наприклад, збільшилася тривалість візитів. Люди лишаються у Airbnb місяцями: їм не треба повертатися до офісу, адже працювати вони можуть з будь-якого місця. Люди вже не просто зупиняються в Airbnb, вони там живуть. І ми це врахуємо у подальшому розвитку компанії.
Про формат роботи компанії
Ми збережемо фізичні офіси, хоч і не так багато, як до пандемії. Штаб-квартира залишиться у Сан-Франциско. Формат роботи буде гнучким, але яким саме, поки що не можу сказати напевне.
Люди зазвичай говорять про гібридний формат, але я цей термін не люблю. Мені здається, це неправильний підхід, і сумніваюся, що він приживеться.
Можна орієнтуватися або повністю на офісну роботу, або на гнучку. Ми будемо гнучкими. Тож будемо збиратися в офісах, але не п'ять днів на тиждень.
Не хочу казати «Airbnb заробляє на тому, що люди можуть працювати вдома і більше подорожують, але я змушу своїх співробітників повернутися в офіси». Це було б якось нелогічно.
Про ризики цифровізації
Але жити, як у фільмі WALL-E, де всі просто сидять по домівках перед екранами, теж не хотілося б. Хоча ми дуже близько підійшли до цього через тренд на повну цифровізацію.
Ця тенденція загалом позитивна, але має й ризики, зокрема, відчуття ізоляції та відстороненості.
Про керування командою у віддаленому режимі
Керувати командою віддалено не складно, складно віддалено розрулювати кризу.
Головною проблемою був страх. Люди бояться, вони хочуть, щоб керівництво їх розрадило. Тому найголовніше і найважче було забезпечити, щоб під час цієї кризи співробітники не почувалися покинутими і самотніми.
Віддалена робота багато що спростила. Логістика стала менш складною. Більшість процесів пришвидшилася.
За цей рік ми запустили 150 оновлень. Працюючи в офісі, ми про такий темп і мріяти не могли.
Яке рішення, що ухвалили за останні два роки, хотілося б змінити
Коли почалася криза і світ зупинився, я одноосібно ухвалив рішення повернути всім гостям гроші за бронювання. Ми не порадилися з власниками помешкань, і більшість образилася на нас за це. Тому тепер ми працюємо над тим, щоб відновити їхню довіру до нас, і цифри показують, що нам це непогано вдається.