Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Adobe за $20 млрд купує стартап Figma

Ірина Маринюк
Ірина Маринюк Редакторка стрічки новин
15 вересня 2022 3 хвилин читання

Компанія Adobe Inc. досягла угоди щодо купівлі стартапу з розроблення програмного забезпечення Figma Inc. 

Угода на суму приблизно $20 млрд дасть змогу Adobe розширити перелік своїх творчих інструментів.

Купівля Figma Adobe стане найбільшим поглинанням приватної компанії програмного забезпечення

Figma, яка дозволяє клієнтам співпрацювати над програмним забезпеченням під час його створення, мала неабиякий попит на свої продукти під час пандемії, коли більшість людей працювала віддалено. За останні роки компанія розширила свою клієнтську базу з розробників програмного забезпечення у великих компаніях, таких як Airbnb Inc., Google, Herman Miller і Kimberly-Clark Corp., а також охопила людей, які створюють легкі ігри, мапи та презентації, а також студентів.

Adobe, яка понад десять років була фаворитом на Волл-стріт, постраждала від технологічного спаду, оскільки від початку року її акції втратили більш ніж третину своєї вартості. Інвестори дедалі скептичніше ставляться до домінування лінійки програмного забезпечення Adobe для професіоналів у сфері дизайну, яка становить приблизно 60% її доходу. Компанія націлилася на доступніші вебпропозиції, такі як Photoshop Express, щоб продавати своє креативне ПЗ споживачам, малому бізнесу та впливовим особам соцмереж. Однак така ініціатива мала конкурентів серед стартапів, зокрема, Figma, Lightricks Ltd. та Canva Inc.

Відповідно до заяви, до 2025 року Figma матиме загальний адресний ринок у $16,5 млрд. Очікується, що компанія отримає приблизно $200 млн чистого щорічного регулярного доходу цього року, перевищивши $400 млн загального річного регулярного доходу до кінця 2022-го, з чистим утриманням доларів понад 150%. Figma має валовий прибуток майже 90%, у неї 850 співробітників. 

Варто наголосити, що акції Adobe впали на 13% після відкриття ринку в Нью-Йорку, що стало найбільшим падінням за понад два роки. Експерти кажуть, що це наслідок високої вартості угоди. 

Крім того, в Adobe оголосили результати третього кварталу, які продемонстрували зростання доходу компанії на 13% — до $4,43 млрд. Скоригований прибуток на акцію становив $3,40, що краще, ніж очікували на Волл-стріт.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українська сервісна компанія TechMagic придбала Dynamo Development

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 17:05

Adobe купує Figma: деталі угоди та чому впали акції ADBE

Юлія Даниленко 16 вересня 2022 16:06

Ethereum Merge, Україна у топ-3 за використанням криптовалют, Starlink в Антарктиці. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 16 вересня 2022 09:42

Jooble інвестувала $1 млн в український стартап JayJay, який вчить жителів Індонезії диджитал-професій

Ірина Маринюк 14 вересня 2022 17:21

Стартап Максима Плахотнюка ATLANT 3D Nanosystems отримав $15 млн інвестицій

Євген Муджирі 13 вересня 2022 10:14