20 українських компаній приєдналися до Європейської організації з кібербезпеки
16 червня 2023 року в Брюсселі Європейська організація з кібербезпеки (ECSO) оголосила про приєднання 20 українських компаній, а саме GigaCloud, ikido, Angoka, Anima, Associazione Cyber 4.0, Aware7 GmbH, Binalyze, Bit4id, Cogninn, CyberDiiaPlatform, Erium SAS, GIS, Informa, ISACA, ISSP, KnowBe4, Maltego, MarCySCoE, QRCrypto.eu та SCSA-UA.
Цього року ECSO безкоштовно надавала членство українським компаніям для зміцнення кібербезпеки та технологічної незалежності Європи.
«Ми бачимо активну євроінтеграцію України в усіх сферах, адже резидентство в ECSO дозволить українським компаніям співпрацювати над розвитком конкурентноспроможної європейської екосистеми кібербезпеки», — сказав Кирило Науменко, технічний директор GigaCloud.
Він наголосив, що серед членів організації майже немає інфраструктурних партнерів, а без надійної IT-інфраструктури навіть найтехнологічніший проєкт може опинитися під загрозою.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Можливості, які отримують українські компанії, приєднавшись до ECSO
Компанії отримують доступ до європейського ринку. Їхні фахівці можуть навчатися, відвідувати тренінги з кібербезпеки та отримувати консультації провідних експертів. Компанії стають ближчими до європейських стандартів безпеки.
ECSO також активно розвиває жіночий рух Women4Cyber, що дозволяє українським фахівчиням отримувати підтримку та нетворкінг від європейських колег.
Українських кіберфахівців дуже цінують у світі, особливо через їхній досвід боротьби з кібератаками. Від січня 2022 року Україна залишається на першому місці у світі за кількістю кібератак, тому кіберфахівці мають унікальний досвід їх відбивати. Українські компанії можуть принести свій досвід в ECSO, щоб сприяти зміцненню кібербезпеки в Європі.
Водночас інтеграція українських компаній в IT-спільноту ЄС може стати причиною відтоку фахівців з України. Однак відкритість і конкуренція сприяють розвитку українського IT-сектора і привертають європейських фахівців в Україну.