Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 корисних функцій Google Docs, про які ви могли не знати

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
17 серпня 2023 5 хвилин читання

Попри те що Microsoft Office має візуально набагато більше можливостей, у певних моментах він надто поступається Google Docs. SPEKA розповіла, про які корисні функції Google Docs ви могли не знати.

Корисні функції Google Docs, про які ви могли не знати Корисні функції Google Docs, про які ви могли не знати

Голосовий набір тексту в Google Docs

В «Інструментах» Google Docs є голосовий набір тексту, який дасть вашим очам та пальцям перепочити. В англійській та російській версіях працюють голосові команди коми, крапки, абзаца тощо.

Також голосовий набір можна використовувати як вбудований транскрипт аудіозапису, наприклад, інтерв’ю чи подкасту.

Відкрити його можна і за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Shift+S.

Безсторінковий формат у Google Docs

Для тих, хто хоче створити довгу таблицю або вставити довге зображення, підійде безсторінковий формат документа. Ця функція прибере усі межі та дозволить переглядати документ без розривів. Для цього слід вибрати «Файл», «Налаштування сторінки», «Без поділу на сторінки».

Безсторінковий формат Google Docs Безсторінковий формат Google Docs

Формули у Google Docs

На відміну від Microsoft Word у Google Docs ви можете створювати рівняння та формули без додаткових розширень — у цьому перевага Google Docs для студентів. Для цього потрібно натиснути «Вставити» та «Формула». Тут можна додати грецькі літери, математичні дії та додаткові символи.

Нумерація сторінок у Google Docs

Цей пункт також відгукнеться студентам, які витратили багато часу під час оформлення курсових та дипломних проєктів. Тут можна вилучити номер сторінки з титулки та почати нумерацію від зазначеної цифри. За потреби нумерацію можна перемістити. Також тут можна дізнатися кількість сторінок великого документа.

Для створення нумерації сторінок варто натиснути «Вставити», «Номери сторінок».

Заголовки документів у Google Docs

Користуючись стилями заголовків, ви значно спростите собі життя щонайменше тому, що вони відображатимуться у боковому меню і дозволять вам швидше орієнтуватись у документі. Копіюючи чи зберігаючи цей документ, гіперпосилання та формат заголовків зберігаються.

Автозаміна у Google Docs

Деякі символи дуже незручно набирати на комп’ютері, наприклад, тире. Для цього передбачена автозаміна.

У «Налаштуваннях» у розділі «Підстановки» можна встановити команди символів, які автоматично будуть замінюватись у документі. До речі, для тире ця команда вже працює за замовчуванням, для цього потрібно ввести три дефіса.

Автозаміна у Google Docs Автозаміна у Google Docs

Спілкування у документі Google Docs

Google Docs має чимало функцій для зручного редагування документа іншими людьми. Так, окрім того, що ви можете надати доступ на редагування, створення пропозицій у тесті чи перегляд, є низка функцій, які ви могли не помічати. Також ви можете побачити їх в історії змін.

Спілкування у документі Google Docs Спілкування у документі Google Docs

Залишити коментар, пропонувати зміни та емодзі у Google Docs

Якщо ви отримали доступ з пропонуванням змін чи редагуванням, окрім редагування документа ви можете залишати коментарі та пропонувати зміни. Для небагатослівних передбачені емодзі. Для цього при виділенні з'являється бокове меню, де ви можете обрати бажаний параметр.

Так це виглядає:

Коментарі, пропонувати зміни та емодзі в Google Docs Коментарі, пропонувати зміни та емодзі в Google Docs

Спадні меню у Google Docs

Спадні меню допомагають відстежувати статус проєктів, особливо коли він розбитий на декілька кейсів або етапів перевірки різними людьми. Базово можна встановити спадне меню для статусу написання проєкту та його перевірки. Також можна додати новий кейс зі своїми варіантами.

Спадні меню в Google Docs Спадні меню в Google Docs

Для того щоб створити спадне меню, слід натиснути «Вставити», «Спадне меню».

Закладки у Google Docs

Функція закладок у Google Docs дозволяє спрямовувати відвідувачів вашого документа на конкретну зону тексту. Для цього помістіть курсор на місце, де ви хотіли би створити закладку, натисніть «Вставити» у меню та Закладка». З’явиться випливне вікно, у якому ви правою кнопкою тиснете на «Посилання» та копіюєте його. Попередньо ви маєте відкрити доступ до документа.

Надсилання PDF у Google Docs

Для того щоб надіслати PDF-файл у Google Docs, ви можете скопіювати URL-адресу під час редагування документа та замінити «/edit» у самому кінці на «/export?Format=pdf». Так люди, які мають доступ до вашого документа, завантажать PDF-файл після натискання на посилання.

Також SPEKA нещодавно розповідала, що 10 серпня Google оголосили про запуск відкритої бета-версії нової функції електронного підпису в Google Workspace.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Stack, застосунок для створення пдф-файлів, закриється у вересні 2024

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:59

Snowflake не ділиться інформацією про витік даних користувачів

Олеся Дерзська 9 червня 2024 18:50

Google виділить $2 млрд на розвиток ШІ у Малайзії

Владислав Паливода 30 травня 2024 07:53

IBM придбала хмарного розробника HashiCorp за $6,4 млрд

Кіра Іванова 26 квітня 2024 14:41

Топ 7 хмарних сховищ для ваших файлів

Сергій Коноплицький 5 квітня 2024 10:17