Земля дійсно була пласкою кілька мільярдів років тому
Вчені з Університету Центрального Ланкаширу (UCLAN) у Великій Британії виявили, що перш ніж округлитися, новоутворені планети набували пласкої форми, повідомляє NewAtlas.
Відомо, що планети формуються з протопланетних дисків — кілець пилу і газу, що оточують зірки. Та як саме відбувається їхнє формування, існують різні теорії.
Одна з найбільш поширених теорій — це акреція ядра, коли частинки пилу поступово поєднуються, утворюючи дедалі більші об’єкти, які з часом перетворюються на планети.
Існує також менш популярна теорія, відома як нестабільність диска, яка передбачає, що планети формуються, коли протопланетний диск охолоджується і розпадається на частинки, які потім стають планетами.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Для свого дослідження команда UCLAN провела суперкомп’ютерне моделювання формування планет, щоб з’ясувати, якої форми набувають новоутворені планети.
Вчені виявили, що коли планети формуються методом нестабільності диска, вони набувають пласкої форми, збираючи велику кількість матеріалу на своїх полюсах, що приводить до створення косого сфероїда, який схожий на сплющений овал.
З часом ця форма змінюється і планети набувають звичної сферичної форми.
Дослідження команди UCLAN свідчить про те, що кілька мільярдів років тому Земля також могла бути пласкою.
Хоча ці результати є лише моделюванням, вчені вважають, що спостереження за новоутвореними планетами можуть допомогти підтвердити або спростувати цей метод формування планет.