Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астронавти NASA застрягли на МКС через поломку корабля Boeing Starliner

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
17 червня 2024 3 хвилин читання

Перша місія Boeing Starliner з екіпажем на Міжнародну космічну станцію затримається з поверненням астронавтів на Землю, відтермінувавши заплановане завершення місії до 22 червня.

Про це повідомляє Space.

Тестовий політ (CFT) космічного корабля Boeing Starliner, запущений 5 червня з астронавтами NASA Бутчем Вілмором і Суні Вільямс на борту, потребує трохи більше часу, ніж планувалося, для завершення своєї місії на Міжнародній космічній станції (МКС). Після успішного стикування з МКС 14 червня у капсулі виявили п'ять витоків, зокрема витік гелію, який відповідає за підтримання потрібного тиску в паливній системі двигунів.

Крім цього, під час польоту відмовили чотири двигуни з 28. Ці двигуни, хоч і невеликі, необхідні для корекції орбіти та зміни орієнтації космічного корабля. Відмова цих двигунів поки що не критична, але саме через це корабель не може відстикуватися від МКС та повернутися на Землю.

Підписуйтеся на наші соцмережі

NASA розглядає можливість проведення рятувальної операції, але час обмежений, оскільки корабель може залишатися пристикованим до станції лише 45 днів.

Згідно з планом, астронавти мали повернутися на Землю 14 червня, але тепер відправлення перенесли на тиждень — на 22 червня. Протягом цього часу екіпаж проведе додаткові тести систем та двигунів.

Стів Стіч, менеджер програми комерційного екіпажу NASA, повідомив у блозі місії, що продовження перебування на станції дасть змогу краще зрозуміти можливості Starliner та підготуватися до майбутніх шестимісячних місій. Астронавти Вілмор і Вільямс використають цей час для додаткових перевірок космічного корабля, зокрема для випробування семи з восьми кормових двигунів та огляд люка.

Крім технічних перевірок, астронавти виконають вправи «безпечного притулку», щоб підготувати капсулу Starliner на випадок надзвичайних ситуацій. Ці додаткові заходи допоможуть гарантувати безпеку майбутніх польотів і покращити ефективність космічного корабля.

Продовження місії дозволить Boeing та NASA зібрати більше даних для оцінювання роботи Starliner в умовах тривалого перебування на орбіті, що є важливим кроком до його регулярного використання для доставлення екіпажу на МКС та повернення на Землю.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені знайшли пояснення загадковим світлим візерункам на поверхні Місяця

Дмитро Мухін 7 липня 2024 19:30

NASA та Boeing прояснюють ситуацію із затримкою повернення астронавтів Starliner

Вікторія Рудзінська 30 червня 2024 13:11

Супутник рф розвалився прямо на орбіті

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:06

NASA скасувала вихід у відкритий космос на МКС через витік охолоджувальної рідини

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:00

NASA обрало SpaceX для розробки космічного корабля, що зніме орбіту МКС у 2030 році

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 07:07