Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Євген Сисоєв: «Це найкращий рік для IT-підприємців в історії»

SPEKA Media
29 жовтня 2021 4 хвилин читання

Керівний партнер AVentures Capital розповів SPEKA про вплив продажу Depositphotos на ринок та про інвестбум в IT

Про інвестиційний бум в IT

Цього року венчурний ринок США зросте у декілька разів. Усі проєкти, які цього тижня оголосили про інвестиції (influ2, Let's Enhance, Competera, Rallyware), працюють на глобальному ринку та отримують бенефіти саме через те, що венчурних грошей стало у декілька разів більше. Український ринок інвестицій у стартапи теж зросте, мабуть, більш ніж удвічі, навіть без урахування IPO GitLab. Грошей тепер більше, тож залучати їх стало простіше й швидше.

Втім, це стосується лише IT. У решті галузей, зокрема у нерухомості, ресторанному бізнесі, сільському господарстві, ситуація геть інша. Нехай прозвучить трохи цинічно, але IT-індустрія виграла від пандемії COVID: від 2019 року зростання галузі тільки пришвидшилося. А коли щось зростає швидше за інші галузі, то це автоматично привертає підвищену увагу інвесторів. Зрештою, збільшується ринок — зростають і мультиплікатори компаній, які на ньому працюють.

Також є зовнішній чинник, не пов'язаний зі зростанням IT – у світі було надруковано багато грошей. Ці гроші просочуються у фонди і в руки приватних інвесторів.

Про продаж Depositphotos за $85 млн і вплив цієї угоди на ринок

Це найбільший кешаут на українському IT-ринку за останні декілька років. Наша інвестиційна компанія AVentures Capital заходила у Depositphotos як едвайзер у 2013 році. Ми не інвестували у компанію, але допомагали наймати менеджмент, розробляти стратегію зростання і фандрейзингу. Дімі Сергєєву сподобалася наша допомога, і 2015 року він запросив мене до ради директорів компанії. Там я провів останні шість років, аж до угоди з VistaPrint.

Кожен з цих шести років компанія показувала зростання. Раунд, який я допомагав залучати у 2015 році, компанія спрямувала на розвиток ще однієї точки зростання — сервісу Crello. На мою думку, за потенціалом це може бути навіть перспективніший проєкт, ніж Depositphotos. Після угоди зі стратегом у Crello ще більше можливостей для зростання. Їх придбала компанія, яка приблизно в сотню разів випереджає Depositphotos за виручкою та маркетинговим бюджетом, тому впевнений, що VistaPrint зможе «розкачати» Crello значно краще.

Depositphotos — дитя першої хвилі українських продуктових компаній. У 2013 році їх було ще зовсім небагато. Екосистема була не досить розвиненою. Діма робив другий серйозний бізнес у житті. Готових спеціалістів на ринку майже не було, фактично він виростив цілу плеяду таких кадрів з нуля.

Я дуже позитивно ставлюся до історії Depositphotos у контексті того, що цей бізнес виховав приблизно 500 українських спеціалістів із продуктовим майндсетом. Компанія стала справжньою школою талантів. Упевнений, що вихідці з Depositphotos створюватимуть набагато успішніші бізнеси.

Щодо Сєргєєва, то це типовий «стартер», він ніколи не сидить на місці. Серійне підприємництво у нього в ДНК. На пенсії з горою кешу він точно не сидітиме — просто не така людина. Упевнений, у нього зараз цілий кошик нових ідей, але не сумніваюся, що головний фокус він збереже на IT.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український стартап GetOrder отримав ангельські інвестиції від директора українського офісу UiPath

Вадим Добровольський 17 годин тому

Їжа в режимі AR, чатбот для боротьби зі злочинцями, незвичайний 3D-друк. Українці запітчили свої стартапи інвесторам на івенті 1991 Accelerator

Христина Коновалова 28 вересня 2022 19:45

YouScan залучив $2 млн фінансування та зазнав кадрових змін

Наталія Миронова 14 липня 2022 13:27

«Відновлення України стане найбільшим проєктом нашого часу» — Зеленський

Наталія Миронова 4 липня 2022 16:53

Netsolid Investments готовий інвестувати в українські проєкти з digital-маркетингу та IT до $1,5 млн

Ольга Кротовська 14 червня 2022 16:26