Український венчурний фонд Roosh Ventures взяв участь у раунді фінансування серії С. В результаті фінтек-стартап TheGuarantors залучив $50 млн.
2021 рік у tech-сфері запам'ятався гучними виходами стартапів на ІРО та рекордними угодами. Проте скоро потік інвестицій може вичерпатися, вважають представники венчурних фондів, яких опитав Insider.
Український стартап – метелик уже зовсім не рідкісний, але незмінно цінний. На міжнародній арені українські айтішники числяться серед найкращих, внаслідок чого маємо другий за розміром ринок IT-аутсорсингу в Східній Європі. І щороку все більше українських IT-спеціалістів переходять із інженерів у підприємці з метою «створити та продати».
Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) разом з Українським фондом стартапів (УФС) та Варшавською фондовою біржею (WSE) опублікували дослідження про українську стартап-індустрію. Напередодні SPEKA опублікувала ключові тези, а тепер пропонуємо більш докладний огляд звіту.
Днями Y Combinator учетверо збільшив стандартну суму інвестицій у стартапи, які беруть участь у програмі акселератора. Український фонд стартапів поділився зі SPEKA думками учасників українського ринку з цього приводу.
Український сервіс обліку грошей для бізнесу Finmap залучив $1,2 млн інвестицій. У раунді взяли участь інвестиційні фонди Presto Ventures (Чехія), Sturgeon Capital (Велика Британія), SID Venture Partners (Україна), стартап-інкубатор Startup Wise Guys (Естонія), інвестиційна компанія BRISE Capital (Україна) та CEO TBI Bank Петро Барон (Велика Британія).
У галузі high-tech працює приблизно 20% населення Ізраїлю. Разом вони генерують 60% ВВП країни. Ізраїльтянка українського походження Альона Новгородська, фундаторка платформи Global Israeli Initiative, засновниця Ukrainian Israeli Innovation Summit, розповідає, як Україна може повторити ізраїльський шлях.
Згадуємо найцікавіші новини 23 грудня.
2021 рік б'є всі рекорди за обсягом венчурних інвестицій у стартапи. Експерти визнають, що грошей на ринку нині набагато більше, ніж вдалих проєктів. Інвестори спокушають стартаперів солідними чеками та високими оцінками. Президент Європейської асоціації програмної інженерії (EASE) Владислав Савченко розповів SPEKA, у яких випадках стартапу краще обійтися власними коштами.
Mate Academy — навчальна онлайн-платформа, де готують майбутніх програмістів, тестувальників, дизайнерів та рекрутерів. Серед інших IT-курсів Mate Academy вирізняє нетипова для України бізнес-модель: плату зі студентів знімають тільки в разі успішного працевлаштування. Нещодавно компанія отримала нові інвестиції і тепер планує виходити на ринки Польщі та США.
Українська технологічна організація SocialBoost оголосила новий конкурс на участь у «Кіберакселераторі» — програмі для українських стартапів у сфері кібербезпеки. Програма розпочнеться у грудні 2021 року і триватиме три місяці.
Керівний партнер AVentures Capital розповів SPEKA про вплив продажу Depositphotos на ринок та про інвестбум в IT
Українсько-американський стартап Rallyware залучив $22 млн інвестицій від фонду PeakSpan Capital. Гроші підуть на розширення команди стартапу, а також на інновації, що базуються на штучному інтелекті.
Стартап Influ2, який розробляє B2B-платформу рекламного таргетингу, залучив $8 млн інвестицій в ході Series A від відомого каліфорнійського фонду Rally Ventures. Інформація про це з'явилася на Crunchbase. Influ2 планує спрямувати інвестиції на розвиток продуктів, розширення на ринку США та збільшення команди.
Інвестори проєкту очікують, що за 2-3 роки компанія стане єдинорогом