Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як запускати рекламу під час сезону продажів Q4

Влад Мальчевський
Влад Мальчевський Співзасновник та СМО у Voodoo Ecom
9 листопада 2023 3 хвилин читання

Q4, або четвертий квартал року, — cезон, коли продається буквально все. Такі свята та події, як «чорна п'ятниця», День подяки, Різдво, дозволяють компаніям будь-якого розміру збільшити продажі в інтернеті у декілька разів за один сезон. Розкажу, як запустити успішну рекламу на Facebook у сезон Q4, щоб не загубитися серед конкурентів та не злити бюджет.

Потрібно чітко визначити, хто є вашою цільовою аудиторією

Це можна зробити за допомогою створення так званого аватара цільової аудиторії. З використанням таких параметрів, як вік, стать, місцеперебування, інтереси, заняття та інше.

Досліджуйте цільову аудиторію і плануйте комунікацію

Вивчайте свій ринок, розумійте потреби своєї аудиторії і звісно ж, встановіть чіткі цілі, які ви хочете досягти. Якщо ви розумієте свою аудиторію, ви можете створити рекламні кампанії, які максимально відповідають їхнім потребам і бажанням.

Чудовим інструментом для цього є Facebook Ads Library, де можна знайти рекламні креативи ваших конкурентів та зрозуміти, на чому робиться акцент, які основні меседжі вони використовують, і на кого вони направлені.

Якість рекламних креативів

Ваша рекламна кампанія повинна бути зорієнтована на якість. Покупці мають відчувати, що ваш продукт дійсно може полегшити чи зробити кращим їхнє життя. Креативи, що запамʼятаються аудиторії мають в собі поєднувати: 

  • якісний дизайн без помилок і з релевантним контентом;
  • чіткий і зрозумілий меседж під ваш конкретний “аватар”;
  • розкриття вашого продукту, його переваг для покупця.

Кожна реклама потрапляє на перевірку Meta на предмет будь-яких порушень. Під час святкового сезону перевірка може зайняти більше часу ніж зазвичай. Тож при запуску нових креативів не забудьте ще раз перевірити правила спільноти Meta, щоб не порушити їх через заборонені слова чи тригери.

Оптимізація реклами

Дуже частою помилкою є затягування з оптимізацією рекламної кампанії, коли просто зливається рекламний бюджет, а результат не відповідає очікуванням. Як правило, оптимізацію є сенс проводити на більшому часовому проміжку. Мінімально  5-7 днів, оптимально — 14-21 день.

Принцип оптимізації по рекламній воронці простий. Завжди треба рухатися від входу в воронку: CTR, CPC, CQS і до низу воронки CVC, CATC, CPA, ROAS. Проте, завжди ключовим показником є ROAS та СРА. Все, що не попадає в КРІ по ROAS та СРА —виключаємо. А все, що попало в КРІ, ми вже докручуємо на рівні оптимізації.

Рекомендую відключати:

  • creatives коли ми маємо adspend > 1.5 СРА і не попали в КРІ;
  • Adset коли ми маємо adspend > 2-3 СРА і не попали в КРІ.

Враховуючи ці поради, ви зможете виділитися серед конкурентів, а ваша реклама працюватиме ефективно у найприбутковіший для бізнесів сезон року.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00

Як застосовувати машинне навчання для персоналізації реклами в Google і що це дає

В'ячеслав Юренко 7 грудня 2023 10:45

Meta впроваджує наскрізне шифрування повідомлень у Facebook та Messenger

Юлія Мирська 7 грудня 2023 08:55

Facebook та Instagram звинуватили у створенні «ринку збуту» для ґвалтівників дітей

Богдан Камінський 6 грудня 2023 19:11