Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як волонтерити та підтримувати ментальне здоровʼя. Досвід staffing-спеціалістки

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
21 листопада 2023 5 хвилин читання

«Я підійшла до чоловіка, який тримав автомат. Сказала, що шукаю штаб територіальної оборони, аби запропонувати свою допомогу», — згадує початок повномасштабного вторгнення Тетяна Песоцька, Staffing specialist, що співпрацює з EPAM вже понад два роки. 

Тетяна Песоцька, Staffing specialist, про волонтерство Тетяна Песоцька, Staffing specialist, про волонтерство

Після 24 лютого Тетяна 24 дні волонтерила у штабі військової частини, а потім опікувалася забезпеченням майже десяти бригад.

Для SPEKA Тетяна розказала, як волонтерить, працює та бореться із втомою, а ще про вступ до медичного батальйону «Госпітальєри». 

Тетяна Песоцька
Тетяна Песоцька
Staffing specialist, EPAM

Волонтерство під час повномасштабного вторгнення

Я постійно перебуваю в русі, так було завжди. У ніч на 25 лютого я виїхала разом із родиною із Запоріжжя до Києва. Наступного дня ми з чоловіком пішли здавати кров, проте її відмовилися брати, бо ми перехворіли на коронавірус

Проходячи повз військкомат, я помітила чоловіка з автоматом на плечі й сказала, що шукаю штаб територіальної оборони. Так розпочалася моя робота там: була потрібна допомога з оформленням хлопців, що прийшли до ТрО.

Часом навіть доводилося ночувати у штабі, так тривало 24 дні.

Опісля я почала опікуватися побутом військових. Підвозили воду, шукали все: від ременів до цвяхів та казанків. Тоді мене захопила згуртованість наших людей. Мені телефонували й пропонували ліки: «Заходьте на наш сайт і обирайте». 

Згодом я повернулась до роботи в EPAM, де долучилась до волонтерської спільноти й почала створювати збори на потреби військових. 

Тетяна під час волонтерства Тетяна під час волонтерства

Про закриття зборів

Одного разу до мене звернувся командир з Інтернаціонального легіону. Він білорус за громадянством і не міг відкрити збір у Monobank. Я погодилася допомогти, до того ж оформлена у податковій як волонтерка. Я відкрила банку, а за 10 хвилин пролунав його дзвінок: «Ми закрили збір». 150 тисяч гривень переказали одним платежем. 

Під час зборів час іде на секунди. Важливо розуміти, що процес не завершується накопиченням потрібної суми. Наведу приклад: на закупівлю джерел безперебійного живлення існують величезні черги. Що швидше ти зможеш замовити прилади, то швидше їх почнуть виготовляти. Я не могла закрити збір два тижні, допоки хтось не докинув необхідні 24 тис. грн. Коли ти волонтер, маєш спершу отримати кредит довіри. Я вдячна людям, які мені його надають. 

Окрім допомоги військовим, я опікуюсь притулками для тварин та дитячим будинком у Миколаївській області. Там 135 дітей-сиріт, які постійно потребують забезпечення. 

Дошпитальтна медицина

Я учасниця спільноти, яка сертифікує військових згідно з ТССС-протоколами. TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) — стандарт надання дошпитальної допомоги на полі бою. Навчаю не лише військових, а й цивільних. Зазвичай мої вихідні проходять на локації, де відбувається підготовка. 

Нещодавно я подала заявку на вступ до добровольчої організації парамедиків «Госпітальєри». До них можна долучитися без медичної освіти і стати асистентом медика. Евакуація має бути якісною: надаючи допомогу, бойовий медик зменшує ризик подальшого ускладнення стану пораненого і рятує життя.  

Як відновлювати власний ресурс: досвід Тетяни

Війна змусила акумулювати всі сили на волонтерство та роботу. Часу на відпочинок не лишається. Але я дотримуюсь правил, які допомагають тримати себе в ресурсі:

  • Робота з офісу

Я взяла за правило їздити до офісу щодня. Це допомагає фокусуватися на роботі більше, аніж коли працюєш вдома. Дорогою можу публікувати збори та замовляти необхідне для хлопців на передовій. 

  • Біг заради відпочинку

За серпень я пробігла до 30 км. Як не дивно, бігаючи, я відпочиваю. Це перезавантажує мозок та допомагає знайти відповіді на запитання. Якщо я маю проблему, яку треба прожити, то йду бігати. Також чудово перезавантажує йога. Це більше про те, аби зупинитись і нікуди не поспішати. 

  • Лекції та семінари з Wellbeing 

На внутрішньому ресурсі компанія пропонує семінари та лекції з підтримання ментального здоров’я. Дорогою з офісу додому виділяю час, аби проаналізувати всю інформацію з лекцій. Насправді важливо піклуватися про свій психологічний стан. Я радила б усім, хто відчуває постійну тривогу, стрес та занепокоєння звернутися по допомогу до психолога.

Відправка допомоги Відправка допомоги

Є спільнота людей, що залишаються такими ж активними, як і в перші дні повномасштабної війни. Втім, волонтерські запити закриваються не так швидко, як раніше.

Але  мене тішить надія на те, що моя допомога хоча б на частку секунди наближає нашу перемогу.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Штучний інтелект у російсько-українській війні: «новий порох» чи переоцінена технологія

Олександр Тартачний 19 годин тому

Оскароносні «20 днів у Маріуполі» 21 квітня з’являться на Netflix в Україні

Богдан Камінський 16 квітня 2024 16:26

ЗСУ скидають з FPV-дронів античні металеві «часники» проти автівок росіян

Богдан Камінський 15 квітня 2024 17:18

Як українські хакери привітали росію з днем РЕБ

Богдан Камінський 15 квітня 2024 15:49

Енергетику України атакували новими ракетами Х-69: що про них відомо

Владислав Паливода 15 квітня 2024 08:41