Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як стартапу відкрити двері до інвестицій? Ключові тези заходу від Juscutum і Toloka.vc

Спекотне промо
Спекотне промо
8 квітня 2024 6 хвилин читання

28 березня юридична компанія Juscutum спільно з інвестиційним синдикатом Toloka.vc провели захід на тему «Як стартапу відкрити двері до інвестицій. Відверті поради інвестора та юриста». Організатори мітапу зібрали представників стартап-ком’юніті, щоб поділитися лайфхаками та практичними порадами, які допоможуть молодим українським компаніям залучати фінансові ресурси для їхнього подальшого зростання.

Зображення надане партнером  Зображення надане партнером 

Захід був безоплатним. Кожен гість міг долучитися до зборів на підтримку «Культурного Десанту» та благодійного фонду «Гуркіт».

Подію відкрила партнерка та CEO Juscutum, Ірина Біляєва. Ірина розповіла про досвід залучення інвестицій у стартапи, які були створені компанією Juscutum. Вона підкреслила, наскільки цей шлях був тернистим і складним. Тому, можливість отримати необхідні знання та інструменти для якісної взаємодії з інвесторами є вкрай важливою для всіх, хто прагне ефективно розвивати свій бізнес. Ірина зауважила:

«Іноді здається, що у тебе може бути геніальна ідея, але без інвестора вона не буде такою масштабованою, як хотілося б».
Ірина Біляєва, CEO Juscutum

Далі генеральний партнер Toloka.vc, Тарас Кириченко, поділився своїм досвідом з точки зору інвестора, наголосивши на важливості створення переконливої презентації проєкту та побудови сильної команди, яка зможе реалізувати свої ідеї.

Під час виступу Тарас розкрив ключові інсайти, які можуть підсилити довіру та інтерес потенційних інвесторів до вашого стартапу:

 • 1
  Робіть стартапи та бізнес на весь світ. Створюйте міжнародний продукт. Продавайте й в Україні. А не навпаки.
 • 2
  Ваш стартап має вирішувати проблему. Ви повинні чітко розуміти, чи існує вона насправді та чи готові люди платити за її рішення.
 • 3
  У презентації свого стартапу особливу увагу звертайте на зростання. Інвестори хочуть інвестувати в компанії, які щорічно будуть показувати результат.
 • 4
  Для інвесторів важливі цифри. Ви повинні володіти такими показниками, як витрати на залучення клієнтів (CAC), вартість збереження клієнтів (LTV), регулярний щомісячний дохід компанії (MRR), оборот товарів (GMV) тощо. Чим більше цифр, тим краще.
 • 5
  Зробіть класну презентацію з відповідями на всі основні питання, які можуть виникнути у інвестора. Вона має бути короткою та зрозумілою.
 • 6
  Амбіції CEO/фаундера мають бути великими. Ви повинні володіти знаннями та якостями, які дозволять втілити ці мрії в життя.
 • 7
  Думайте не лише про те, що потрібно вам, але й про те, що потрібно інвестору.
 • 8
  Майте постійний запас грошей на 6-12-18 наступних місяців.

У заключній частині Тарас наголосив на важливості якісного нетворкінгу та розвитку мережі контактів: «Щоб отримати 1 інвестицію, вам потрібно зустрітися зі 100 інвесторами».

Захід продовжив керівник практик Технологій та інвестицій, AI, CIO Juscutum, Петро Білик. Він детально розглянув питання юридичного структурування, акцентуючи на наступних темах:

 • 1
  Врегулювання відносин між фаундерами стартапу. Петро висвітлив необхідність чіткої регламентації прав та обов’язків між засновниками, а також розробки механізмів вирішення можливих конфліктних ситуацій.
 • 2
  Врегулювання відносин з інвесторами. Він розповів про важливість створення прозорих та взаємовигідних умов співпраці з інвесторами. Розібрав ключові юридичні документи для залучення інвестицій, включаючи Termsheet, Shares Subscription Agreement, SAFE, SPA, Convertible Note/Loan та Advanced Subscription Agreement (ASA).
 • 3
  Вибір юрисдикції. Петро підкреслив значення обрання відповідної юрисдикції для реєстрації стартапу. Проаналізував різні варіанти та їх вплив на оподаткування, регулювання та інші аспекти діяльності компанії. Він відзначив, що серед найпопулярніших юрисдикцій сьогодні є: США, Велика Британія, Естонія, Сінгапур та Гонконг.
 • 4
  Створення механізмів управління компанією. Він поділився практичними рекомендаціями щодо розробки ефективних систем корпоративного управління, включаючи структуру органів управління, процеси прийняття рішень та контроль за їх виконанням.
 • 5
  Вихід зі стартапу. Петро розглянув стратегії виходу зі стартапу, а також звернув увагу на важливість правильного планування та оформлення цього процесу.

Після індивідуальних виступів розпочалася панельна дискусія, під час якої експерти обмінялися думками та поділилися своїми поглядами з гостями заходу. На Q&A-сесії спікери відповіли на питання із залу, надавши конкретні поради та рекомендації. Також учасники події отримали від Juscutum бонус у вигляді безкоштовних консультацій та шаблонів документів для врегулювання відносин з інвесторами.

Захід завершився активним нетворкінгом, під час якого всі бажаючі мали чудову можливість не тільки встановити нові контакти та обговорити потенційну співпрацю, а й презентувати свій стартап інвестору.

Якщо ви не змогли взяти участь у заході, відеозапис події можна переглянути за посиланням.

Juscutum та Toloka.vc дякують усім учасникам заходу за активне обговорення та цікаві запитання. Цей мітап став платформою для взаємодії підприємців, інвесторів та експертів галузі. Ця зустріч підтвердила значущість спільного об’єднання зусиль для створення стійкої та процвітаючої екосистеми українських стартапів.

Щиро дякуємо медіапартнерам заходу: SPEKA, PaySpace Magazine, Dev.ua.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
Інші матеріали

Василь Задворний про стартап медичного неострахування lilo та формування нового ринку в Україні

Олександр Тартачний 4 години тому

Як запітчити медіа на кшталт Tech.eu та Reuters: 11 порад від журналістів

Катя Бохинська 28 травня 2024 15:45

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30

Уряд запровадив 25%-й прибуток для виробників боєприпасів

Максим Красіков 25 травня 2024 14:00