Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працює проєкт протидії ворожим дронам «Закрите небо»

10 березня 2023 3 хвилин читання

У Дрогобичі провели презентацію проєкту «Закрите небо» від компанії Piranha-tech. Ідея проєкту — повністю закрити небо над обраним містом від дронів у межах певного радіуса (наприклад, міста чи району): із виявленням та посадкою ворожих БпЛА.

Система виявлення працює до 6 км. На 4 км вона вже перекриває дрону сигнал GPS. До повномасштабної війни Pirahna.tech продавала своє обладнання у 25 країн, зокрема Африку та Південну Америку, але зараз у компанії перемикнулись на потреби України. 

Пілотний проєкт вже протестували у Дрогобичі. Зараз він, за словами мера Тараса Кучми, дозволяє повністю захистити місто від дронів. Комплекси вже передають ЗСУ, Нацгвардії та ТрО. 

Портативна антидронова система
Портативна антидронова система
Портативна антидронова система

Як працює та з чого складається протидроновий комплекс «Закрите небо»   

Загалом система містить радари визначення цілей, які виявляють дрони та БПЛА на відстані до 20 км, радари точного визначення розташування (працюють на відстані до 6 км), багатофункціональних станцій радіоперешкод «Піранья 20БСП», які заважають противнику керувати дроном, та портативні системи (антидронові рушниці). Також у системи є центр управління, який дозволяє відстежувати безпілотники у режимі реального часу. 

Зараз у місті працюють 2 базових комплекси протидії неозброєним безпілотникам, 6 базових комплексів протидії дронам, 2 мобільні комплекси (на авто). Пілотний проєкт вже реалізували, він стартував на початку жовтня 2022-го. Зараз патрулювання ведеться цілодобово. За словами заступника військового коменданта Дрогобича Олександра Тимошенка, система закриває Дрогобич, Трускавець, Стрий та Борислав. 

Вартість та ефективність «Закритого неба» від Piranha-tech

Ціна однієї 3-діапазонної рушниці — 480 тис. грн, 5-діапазонної — 580 тис. грн. Система виявляє 100% дронів у радіусі досяжності радарів, а ефективність збиття — майже 80%. Проєкт збираються розширити, щоб покрити радіус у 30 км. Вартість робочого проєкту — 1,8 млн євро.

Для армії вартість антидронового ротного комплексу — 5 млн грн. Дозволяє прикрити ділянку фронту у 6 км.

Система працює проти комерційних та розвідувальних військових дронів. Наразі система не може збивати дрони-камікадзе, зокрема Shahed-136, але у іншому місті тестують систему, яка буде ефективною і проти цих апаратів. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Армія дронів» передала ЗСУ ще 1740 дронів

Юлія Мирська 6 годин тому

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи щодо вторгнення росії в Україну. Що це означає та якими будуть наслідки

Олександр Тартачний 28 вересня 2023 15:36

Військові підтвердили спроби рф налагодити масове виробництво Shahed — відео

Богдан Камінський 28 вересня 2023 14:00

Україна планувала вдарити по заводах з виробництва Shahed — The Guardian

Богдан Камінський 27 вересня 2023 17:58

Уряд Швеції заборонив Ericsson постачати до рф телеком-обладнання

Богдан Камінський 27 вересня 2023 13:48