Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працює проєкт протидії ворожим дронам «Закрите небо»

10 березня 2023 3 хвилин читання

У Дрогобичі провели презентацію проєкту «Закрите небо» від компанії Piranha-tech. Ідея проєкту — повністю закрити небо над обраним містом від дронів у межах певного радіуса (наприклад, міста чи району): із виявленням та посадкою ворожих БпЛА.

Система виявлення працює до 6 км. На 4 км вона вже перекриває дрону сигнал GPS. До повномасштабної війни Pirahna.tech продавала своє обладнання у 25 країн, зокрема Африку та Південну Америку, але зараз у компанії перемикнулись на потреби України. 

Пілотний проєкт вже протестували у Дрогобичі. Зараз він, за словами мера Тараса Кучми, дозволяє повністю захистити місто від дронів. Комплекси вже передають ЗСУ, Нацгвардії та ТрО. 

Портативна антидронова система
Портативна антидронова система
Портативна антидронова система

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як працює та з чого складається протидроновий комплекс «Закрите небо»   

Загалом система містить радари визначення цілей, які виявляють дрони та БПЛА на відстані до 20 км, радари точного визначення розташування (працюють на відстані до 6 км), багатофункціональних станцій радіоперешкод «Піранья 20БСП», які заважають противнику керувати дроном, та портативні системи (антидронові рушниці). Також у системи є центр управління, який дозволяє відстежувати безпілотники у режимі реального часу. 

Зараз у місті працюють 2 базових комплекси протидії неозброєним безпілотникам, 6 базових комплексів протидії дронам, 2 мобільні комплекси (на авто). Пілотний проєкт вже реалізували, він стартував на початку жовтня 2022-го. Зараз патрулювання ведеться цілодобово. За словами заступника військового коменданта Дрогобича Олександра Тимошенка, система закриває Дрогобич, Трускавець, Стрий та Борислав. 

Вартість та ефективність «Закритого неба» від Piranha-tech

Ціна однієї 3-діапазонної рушниці — 480 тис. грн, 5-діапазонної — 580 тис. грн. Система виявляє 100% дронів у радіусі досяжності радарів, а ефективність збиття — майже 80%. Проєкт збираються розширити, щоб покрити радіус у 30 км. Вартість робочого проєкту — 1,8 млн євро.

Для армії вартість антидронового ротного комплексу — 5 млн грн. Дозволяє прикрити ділянку фронту у 6 км.

Система працює проти комерційних та розвідувальних військових дронів. Наразі система не може збивати дрони-камікадзе, зокрема Shahed-136, але у іншому місті тестують систему, яка буде ефективною і проти цих апаратів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Укренерго перерахувало 10 млн грн на відновлення лікарні «Охматдит»

Олеся Дерзська 4 години тому

Поштові марки на честь військових медиків випустила Укрпошта

Владислав Паливода 8 годин тому

Україна перевершила росію в кількості дронів

Владислав Паливода 19 липня 2024 21:09

Українська система DELTA максимально захищена для використання на фронті

Владислав Паливода 17 липня 2024 20:45

Українська розвідка провела масштабну кібератаку на російські вебресурси

Владислав Паливода 16 липня 2024 18:01