Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримати роботу в ізраїльській ІТ-компанії

Iryna Vizir
Iryna Vizir Partnership Manager, Choice31
2 серпня 2023 8 хвилин читання

Для віддаленої роботи кордонів немає, тому українські фахівці часто працевлаштовуються в іноземні ІТ-компанії. Я вже розповідала, які стратегії допоможуть світчеру працевлаштуватись після навчання, а тепер хочу зосередитись на працевлаштуванні в іноземних компаніях. 

Команда української компанії кар'єрного розвитку в диджитал Choice31 працює над працевлаштуванням студентів за кордоном. Тож ми звернули увагу на ізраїльський напрям та почали досліджувати, шукати там партнерів. І зібрали низку корисних порад про пошук роботи там, чим радо ділимось.

Попри перманентний стан військового конфлікту, Ізраїль став другою Кремнієвою долиною Попри перманентний стан військового конфлікту, Ізраїль став другою Кремнієвою долиною

Перспективи ринку

Ізраїльська індустрія інформаційних технологій відома величезною кількістю стартапів та інвестицій. Попри перманентний стан військового конфлікту, країна стала другою Кремнієвою долиною. 

Стартап-екосистема Ізраїлю третя за розміром у світі після Сан-Франциско та Нью-Йорка. До речі, вона тісно пов'язана з ІТ-ринком США: багато інвестицій надходить саме звідти. 

Станом на квітень 2023 року в країні зареєстровано 9093 ІТ-компаній.

Важливість ІТ для економіки країни

Приблизно 14% населення працює у високотехнологічному секторі: це 335 тис. з 9 млн людей. Ізраїльська економіка залежить від ІТ, бо 50% експорту країни становлять продукти індустрії. Значна частина ВВП, 18%, припадає на високотехнологічний сектор. Також одним з пріоритетів сфери є розвиток стартапів, які допомагають армії та поліції.

Така значуща для держави індустрія отримує підтримку у вигляді фінансування стартапів на старті та примноження приватних інвестицій. Дітей навчають основ інформаційних технологій з молодшої школи. Державна політика також спрямована на те, щоб залучити у сферу більше жінок. 

Освітній акцент на високі технології є необхідністю, адже постійне збільшення та розвиток індустрії вимагає залучення людей. Країна в останні роки зіткнулася з дефіцитом кадрів, тому активно наймає їх за кордоном. В ІТ-компаніях Ізраїлю наразі працює приблизно 15 тис. українців. 

Проблема для Ізраїлю досі актуальна, а українські спеціалісти в галузі ІТ вже здобули собі достойну репутацію у світі. Попри повномасштабне вторгнення, 17 українських ІТ-компаній у 2023 році потрапили до рейтингу 100 найкращих аутсорсерів світу. Окрім сертифікацій та нагород, зазначені у списку компанії оцінили за кількістю позитивних відгуків від замовників, інноваційністю рішень та рівнем розвитку корпоративної соціальної відповідальності. 

Тому близько 45% ізраїльських ІТ-компаній працюють на аутсорсі з українцями й планують наймати їх надалі. Вища освіта для працедавців не є головним критерієм, якщо людина має потрібні професійні навички та особистісні якості. Тому ми наразі разом із навчанням створюємо партнерські програми, щоб допомагати студентам за кордоном із працевлаштуванням.

Знання мов

Ізраїль є багатомовною країною, на вулицях якої можна почути іврит, арабську, французьку, англійську, їдиш та інші мови. Офіційною державною мовою в Ізраїлі є іврит. При цьому не всі працедавці вимагають вільного володіння. Але працівників, які знають іврит, дуже цінують. Важливо почати його вчити для отримання роботи в ізраїльській ІТ-компанії, бо якщо не вся комунікація та ресурси будуть на івриті, то частина – точно. 

Для роботи в ІТ-компанії мастхев – знання англійської. В Ізраїлі вона також є популярною мовою міжнародного спілкування. Приблизно 73% ізраїльтян володіють розмовною англійською.

Вся комунікація з іноземними партнерами ведеться саме англійською. Тому якщо ви не знаєте івриту, будьте впевнені, що з Fluent English ви отримаєте роботу. 

Поради для кандидатів 

Тут зібрані основні моменти, на важливості яких наголошують саме працедавці з Ізраїлю. 

1. Резюме 

Створюйте резюме англійською. Якщо володієте івритом, можете подавати резюме цією мовою. В цілому правила універсальні:

 • До кожного досвіду роботи додавайте навички, які були для неї необхідні;
 • Не потрібно розписувати нерелевантний досвід;
 • Вкажіть причину довгої перерви або частих змін роботи, бо такі пробіли можуть характеризувати вас в очах працедавця як ненадійного кандидата;
 • Не варто прикрашати та приписувати собі ті якості та навички, яких ви не маєте. 

Не потрібно надсилати супровідний лист на вакансії, де він не вимагається. Але якщо серед вимог компанії такий пункт є, персоналізуйте під конкретну вакансію. Намагайтесь у листі не вихвалятися: в Ізраїлі така поведінка вважається нечемною.

2. Підготовка до інтервʼю

В день, коли запланована співбесіда, важливо ретельно підготуватися, щоб уникнути непорозумінь:

 • Вивчіть опис та вимоги вакансії. Подумайте, які з ваших навичок та особистих якостей будуть корисними саме для цього працедавця. Для ізраїльтян м'які навички так само важливі, як і професійні, тому будьте готові до того, що ви будете їх обговорювати;
 • Ознайомтесь з діяльністю компанії: продуктами, послугами, цільовою аудиторією та ринком експорту; почитайте про CEO компанії, офіси в інших країнах, технології, з якими компанія працює. Обізнаність та зацікавленість допоможуть створити позитивне враження;
 • Підготуйте запитання. В Ізраїлі цінять комунікативність та відкритість, але при цьому не забувайте уважно слухати відповіді іншої сторони;
 • Оберіть тихе місце в приміщенні для інтерв'ю;
 • Перевірте справність камери та мікрофону;
 • Підключайтесь до відеоконференції вчасно.

3. Особливості менталітету та культури 

Особливості ізраїльської культури та менталітету впливають на деякі робочі моменти, тому краще дізнатися про них завчасно. 

✓ Якщо є така можливість, варто познайомитися з працедавцем та потенційними колегами особисто, наприклад, в соцмережах. Будуйте особисті відносини: в Ізраїлі навіть в бізнесі віддають перевагу тим людям, яких знають і яким довіряють.

✓ В Ізраїлі варто ставити прямі запитання, щоб отримувати на них чіткі відповіді, відстоювати свою точку зору. Така сукупність рис характеру називається «хуцпа» (з їдишу – «зухвалість»). Саме така особливість спілкування сприяє пошуку та впровадженню інноваційних рішень в ІТ. Під час інтерв'ю не варто бути зухвалим. Чесність та прямолінійність будуть гарною тактикою. 

✓ Субота в Ізраїлі – неробочий день. Тому писати та телефонувати по робочих питаннях в цей день не варто. В п'ятницю ізраїльтяни зазвичай працюють до 12:00. При цьому не дивуйтесь, якщо вам призначать інтерв'ю зранку в неділю – в Ізраїлі це перший робочий день.

А от часовий пояс в України та Ізраїля один, що дуже зручно. Підлаштовувати графіки, як з американськими працедавцями, не потрібно.

✓ Ізраїльтяни толерантно ставляться до помилок, тому не бійтесь визнавати свої. Для них це цінний досвід та частина розвитку як компанії, так і людини. А от відсутність будь-яких мінусів на кар'єрному шляху може навести на думку, що кандидат не до кінця чесний. 

4. Ресурси для пошуку роботи 

Розміщуйте резюме усюди, де його зможуть знайти ізраїльські рекрутери. Пошук кандидатів досить активний, тому дозвольте їм знайти саме вас:

 • LinkedIn – популярна у світі ділова соцмережа. Підписуйтесь на цікаві для вас компанії, знайомтесь з потенційними колегами, шукайте вакансії. Активно займайтесь своїм профілем;
 • JOBITT – анонімний пошук роботи у сфері діджитал та ІТ, дає можливість знайти вакансії в Україні та за кордоном;
 • Indeed – система глобального пошуку роботи з простим інтерфейсом;
 • Шукайте пропозиції в соцмережах, створюйте робочі профілі, пишіть компаніям напряму, проглядайте вакансії на сайтах компаній.

Окрім того, часто провайдери освітніх курсів можуть мати партнерів за кордоном та допомагати з працевлаштуванням. З бажанням працювати та постійно розвиватися просто не може бути ніяких кордонів. Працевлаштуватися в іноземну ІТ-компанію може кожен, хто шукає можливості, знає та поважає особливості країни-працедавця. До того, ж в Ізраїлі зацікавлені в українських кадрах та активно йдуть назустріч спеціалістам з різним рівнем досвіду.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Agritech в Україні: юридичні виклики та інвестиційний вимір

Владислав Миронович 1 березня 2024 19:00

Чим живе шведське ІТ-середовище: ринок, єдинороги та особливості роботи зі шведами

Владислав Миронович 1 березня 2024 14:00

Тримати руку на пульсі бізнесу: добірка інструментів для відстежування згадок в інтернеті

Андрій Чумаченко 29 лютого 2024 13:00

Українські дівчата можуть отримати $750 на навчання у IT-змаганні Technovation Girls Ukraine

Артем Житкевич 28 лютого 2024 19:40

Закінчення ери російського софту: які ризики його використання і як спланувати перехід на вітчизняні альтернативи

Vira Bondarenko 28 лютого 2024 13:00