Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ядерна війна спустошить світові океани і спричинить голод: дослідження

Владислав Паливода
Владислав Паливода
19 квітня 2024 2 хвилин читання

У разі ядерної війни наслідки будуть катастрофічними. Це може забурити океани на десятиліття, а ядерна зима призведе до розширення морського льоду, що заблокує основані порти та торговельні шляхи на сотні років. 

Про це написали Daily Express з посиланням на дослідження університету Тасманії (Австралія).  

Біогеохімік з університету Тасманії Тайлор Рор із колегами змоделював вплив ядерного конфлікту на клімат і океан і попередили світ про наслідки. 

У своєму новому аналізі Рор та його колеги змоделювали сценарій ядерної війни між США та росією, зокрема, війни, яка призвела до того, що 150 млрд т сажі від палаючих міст досягли верхніх шарів атмосфери.

Навіть обмежена ядерна війна викине в атмосферу стільки диму, що в результаті охолодження спустошить світовий океан і призведе до багаторічного голоду. 

Ми виявили, що слабке освітлення та швидке охолодження призведуть до великих фізичних змін в океані, включаючи різке розширення арктичного морського льоду. Важливо те, що цей лід буде рости, щоб блокувати, зазвичай вільні від льоду прибережні регіони, необхідні для риболовлі, аквакультури та судноплавства по всій Європі.
Університет Тасманії

За даними аналізу, через 3 роки після війни, арктичний лід збільшиться на 50%, закриючи великі порти у Копенгагені (Данія) та Сангкт-Петербурзі (росія). 

Вчені додають, навіть у разі більш обмеженого конфлікту, наприклад між Індією та Пакістаном, все одно може виникнути від 27 до 47 млрд тонн сажі у верхніх шарах атмосфери. Це може серйозно вплинути на судноплавство у всій Північній Європі. 

Вони додали, що ядерна війна змінить океан і клімат на сотні років.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Samsung заохочують інвестувати

Олеся Дерзська 27 травня 2024 21:20

Китай вклав $47 млрд у напівпровідники

Олеся Дерзська 27 травня 2024 18:35

У мережі X поширюються фейкові акаунти, які публікують інформацію про вибори у США

Владислав Паливода 25 травня 2024 12:00

Війська рф втратили 500 тис. солдатів — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 25 травня 2024 11:01

Кіберзлочинці викрали конфіденційні дані американців

Владислав Паливода 25 травня 2024 08:00