Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хакери використовують ChatGPT для написання вірусних програм

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
10 січня 2023 2 хвилин читання

Чатбот ChatGPT може на запит користувачів писати програми-шкідники. Для цього не треба бути хакером — чатбот зробить все самостійно і напише код.

Як повідомляє Arstechnica, дослідники компанії Check Point Research заявляють, що для кіберзлочинців відкрилася безліч можливостей при використанні штучного інтелекту. На форумах для хакерів знайшлися повідомлення про перші вдалі спроби створити за допомогою ChatGPT хакерські інструменти.

Наприклад, одна з програм була написана мовою Python і при належній обкатці її швидко можна перетворити на «вимагача». Програма може зашифрувати усі файли на комп'ютері жертви та вимагати плату за розшифровку.

В іншому прикладі більш розвинений хакер виклав на форумі в даркнеті приклад коду, написаного ChatGPT, який робить приховане завантаження на сервер клієнта. Непомітно підключившись до сервера, кіберзлочинець отримує повний доступ до даних жертви.

Також спеціалістам із Check Point вдалося за допомогою ChatGPT отримати цілий розсип інструментів: скрипти для сканування портів, доступ до Reverse Shell і навіть можливість скомпілювати код у файл Windows, що виконується.

Раніше SPEKA повідомляла, що, через занепокоєння вчителів щодо негативного впливу на навчання учнів та точності контенту, доступ до ChatGPT обмежили у мережах і на пристроях державних шкіл Нью-Йорка.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple та Google дозволяють урядам стежити за користувачами смартфонів за допомогою push-повідомлень

Кіра Іванова 18 годин тому

Google таки випустив Gemini — нову модель генеративного штучного інтелекту

Олександр Тартачний 6 грудня 2023 19:24

Сторінка про ChatGPT стала найпопулярнішою в «Вікіпедії»

Богдан Камінський 6 грудня 2023 16:44

Microsoft Security Copilot підвищує ефективність роботи користувачів на 60% — опитування

Богдан Камінський 4 грудня 2023 15:43

OpenAI перенесла запуск GPT Store на початок 2024 року

Юлія Мирська 4 грудня 2023 10:20