Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені створили бетон, що самовідновлюється

Артем Житкевич
Артем Житкевич
11 грудня 2023 2 хвилин читання

Вчені знайшли спосіб використовувати бактерії, які мінералізують вуглець, для заповнення та цементування тріщин у бетоні.

Про це повідомляє ScienceDaily.

Вчені використали штам бактерій Lysinibacillus sphaericus, які здатні видобувати вуглець з повітря та перетворювати його на тверді мінеральні сполуки, як-от карбонат кальцію. Ці бактерії можуть перебувати у сплячому стані у вигляді спор, які активізуються за певних умов.

Навіщо потрібен бетон, що самовідновлюється?

Підписуйтеся на наші соцмережі

Бетон — найпопулярніший будівельний матеріал у світі, але він свої недоліки. Один із них — схильність до утворення тріщин, які знижують міцність та довговічність конструкцій.

Традиційно тріщини ремонтують за допомогою додаткового розчину, але це потребує часу, грошей та ресурсів.

Крім того, виробництво бетону та цементу є одним з найбільш забруднювальних процесів, який відповідає за майже 8% щорічних викидів вуглекислого газу.

Як працює бетон, що самовідновлюється?

Вчені помістили спори бактерій у гідрогель — водопоглинальний матеріал, який зберігає вологу, та загорнули все це полімерною оболонкою. Таким чином, вони створили найтонші волокна, які можна додавати до бетонного розчину як арматуру.

Вчені вважають, що їхня розробка значно вплине на будівельну галузь, оскільки вона може зменшити потребу в ремонтних роботах та збільшити довговічність бетонних конструкцій.

Крім того, вона може знизити викиди парникових газів, оскільки бактерії всмоктують вуглець з атмосфери та перетворюють його на нешкідливий мінерал. 

Розроблений бетон поки що не готовий для комерційного застосування, але вчені продовжують тестувати та вдосконалювати його.

Вони також планують дослідити інші види бактерій, які можуть мати різні властивості та ефективність, і сподіваються, що їхня ідея знайде практичне застосування у найближчому майбутньому.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати