Вчені пояснили, звідки у метеоритів магнітні поля
Науковці з’ясували, чому деякі уламкові астероїди зберігають сліди магнетизму, ніби вони несуть залишки магнітного поля. Про це пише Space.
Науковці стверджують, що у металевих метеоритів не може бути магнітного поля. Навіть якщо ці небесні тіла містять залізо, у них немає циркулюючої динамо-машини, подібної до тієї, що є у внутрішньому ядрі Землі. На думку вчених, саме вона необхідна для генерації магнітного поля.
Щоб з’ясувати походження магнетизму в метеоритів, планетологи з Єльського університету Чжунтянь Чжан та Девід Берковічі змоделювали зіткнення двох таких небесних тіл.
Коли два багаті на залізо астероїди врізалися один в одного, деякі їхні уламки перетворились в холодне внутрішнє ядро, вкрите теплим шаром розплавленої породи. Якщо вони будуть правильного розміру, холодне ядро почне витягувати з гарячої рідини елементи, такі як сірка.
Моделювання проілюструвало, що в результаті теплообміну може виникнути циркуляція, достатня для запуску динамо-машини, а отже, і магнітного поля. Якщо воно дійсно утвориться, то може проіснувати мільйони років, стверджують вчені.