Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з Австралії довели існування ще одного ядра у надрах Землі

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
22 лютого 2023 2 хвилин читання

Сейсмологи з Австралії знайшли докази існування раніше невідомого шару всередині Землі, який називається внутрішнім ядром. Знайдений шар виглядає як тверда металева куля.

Вчені Австралійського національного університету продовжують вивчати надра Землі. За допомогою останнього аналізу сейсмічних хвиль від сильних землетрусів, фахівці встановили, що всередині ядра нашої планети існує ще одна частина.

Діаметр такої структури становить 1350 км (внутрішня частина ядра). Зовнішня оболонка внутрішнього ядра являє собою твердий сплав заліза і нікелю, вважають вчені. Його температура оцінюється приблизно в 5 500-6 000 градусів за Цельсієм, як на поверхні Сонця.

Внутрішнє ядро повільно збільшується в розмірах шляхом твердіння розплавлених матеріалів зовнішнього ядра в міру того, як Земля охолоджується, роз'яснили вчені. Приховане тепло викликає конвекцію в рідкому зовнішньому ядрі, створюючи геомагнітне поле планети.

Раніше вважалось, що внутрішня структура планети складається з чотирьох шарів: кам'янистої кори зовні, мантії, зовнішнього ядра з магми та твердого внутрішнього ядра. Внутрішнє ядро діаметром 2440 км виявили в 1930-х роках, проте вже у 2000-х фахівці припустили, що всередині цього ядра ховається ще одна частина. Наразі її вдалось встановити. 

Як повідомляла SPEKA раніше, вчені з'ясували, що складні екосистеми існували на Землі набагато раніше, ніж вважалося. Відкриття ставить під сумнів розуміння того, як швидко відновилося життя після найбільшого масового вимирання в історії Землі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Щури допомагають боротися з епідемією туберкульозу в Танзанії

Катерина Колонович 2 години тому

Військові зможуть керувати роботами силою думки

Катерина Колонович 5 годин тому

В Україні створили чатбот Dokazovo, який перевіряє лікарські препарати

Руслан Сорока 20 годин тому

Стало відомо, скільки айтівців в Україні залишилися без роботи за рік

Руслан Сорока 27 березня 2023 16:44

Штучний інтелект допоможе вченим шукати життя на Марсі

Катерина Колонович 27 березня 2023 14:36