Вчені з Австралії довели існування ще одного ядра у надрах Землі
Сейсмологи з Австралії знайшли докази існування раніше невідомого шару всередині Землі, який називається внутрішнім ядром. Знайдений шар виглядає як тверда металева куля.
Вчені Австралійського національного університету продовжують вивчати надра Землі. За допомогою останнього аналізу сейсмічних хвиль від сильних землетрусів, фахівці встановили, що всередині ядра нашої планети існує ще одна частина.
Діаметр такої структури становить 1350 км (внутрішня частина ядра). Зовнішня оболонка внутрішнього ядра являє собою твердий сплав заліза і нікелю, вважають вчені. Його температура оцінюється приблизно в 5 500-6 000 градусів за Цельсієм, як на поверхні Сонця.
Внутрішнє ядро повільно збільшується в розмірах шляхом твердіння розплавлених матеріалів зовнішнього ядра в міру того, як Земля охолоджується, роз'яснили вчені. Приховане тепло викликає конвекцію в рідкому зовнішньому ядрі, створюючи геомагнітне поле планети.
Раніше вважалось, що внутрішня структура планети складається з чотирьох шарів: кам'янистої кори зовні, мантії, зовнішнього ядра з магми та твердого внутрішнього ядра. Внутрішнє ядро діаметром 2440 км виявили в 1930-х роках, проте вже у 2000-х фахівці припустили, що всередині цього ядра ховається ще одна частина. Наразі її вдалось встановити.
Як повідомляла SPEKA раніше, вчені з'ясували, що складні екосистеми існували на Землі набагато раніше, ніж вважалося. Відкриття ставить під сумнів розуміння того, як швидко відновилося життя після найбільшого масового вимирання в історії Землі.