Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні презентували VR-фільм про Чорнобиль

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
4 листопада 2023 3 хвилин читання

У місті Славутич 30 жовтня відбулася презентація інноваційного документального VR-фільму «Чорнобиль: назад у майбутнє», створеного режисером Валерієм Коршуновим. Цей фільм не лише розглядає аварію на Чорнобильській атомній електростанції, але й розповідає сучасну історію російської окупації ЧАЕС у 2022 році. Стрічка також презентує унікальні кадри із минулого і сьогодення, які, за словами авторів проєкту, раніше були недоступні громадськості.

Мета проєкту "Чорнобиль: назад у майбутнє"

Основною метою цього VR-фільму є підвищення обізнаності як української, так і міжнародної громадськості про сучасну реальність та правдиву історію Чорнобиля, а також викриття російських фейків та пропаганди.

Чорнобиль: назад у майбутнє Чорнобиль: назад у майбутнє

«Робота над фільмом «Чорнобиль: назад у майбутнє» була розпочата ще до повномасштабного вторгнення. Тоді планувалось що це буде науково-пізнавальне стерео відео 360 про найбільш популярний туристичний напрям України — Чорнобиль — з розвінчуванням російських фейків та пропаганди. Однак 24 лютого 2022 року змінили все: тепер історію Чорнобиля неможливо розповідати без захоплення росіянами українських АЕС і тої ядерної загрози, яку сьогодні вони несуть світу. Цей фільм має відстоювати як історичну правду, так і ставити питання: яке майбутнє чекає на нас, якщо ядерний тероризм росії не буде покараний” — зазначив режисер проєкту Валерій Коршунов, який долучився до презентації по відеозв’язку.

Чорнобиль: назад у майбутнє
Чорнобиль: назад у майбутнє
Чорнобиль: назад у майбутнє
Чорнобиль: назад у майбутнє

Через те, що головною особливістю цього проєкту є використання технології віртуальної реальності (VR), для перегляду фільму знадобиться VR-шолом. Якщо ви такого не маєте, то переглянути стрічку з 1 листопада можна у Національному музеї “Чорнобиль”, де такі окуляри надають відвідувачам для перегляду. 

Презентацію фільму спільно з авторами проєкту організувала адміністрація міста Славутич. Вона була спрямована на отримання вражень від ліквідаторів та осіб, безпосередньо пов'язаних з подіями 1986 і 2022 років, які теж були присутні на презентації та переглянули фільм у VR.

«Чорнобиль: назад у майбутнє» стане доступним як для української, так і для англомовної аудиторії з усього світу після показу на кінофестивалях.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як імерсивне мистецтво повертає відвідувачів у музеї

Кіра Іванова 4 квітня 2024 16:38

Оскароносні «20 днів у Маріуполі» вийшли на Takflix

Богдан Камінський 21 березня 2024 15:15

Метінвест навчає IT-спеціалістів металургії

Артем Житкевич 14 березня 2024 18:21

“20 днів у Маріуполі” з’явиться на Київстар ТБ 21 березня

Юлія Мирська 13 березня 2024 13:50

Вчені з’ясували, що черв’яки з Чорнобилю впорались із радіацією. Що це означає для людей?

Сергій Коноплицький 11 березня 2024 14:27