Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Задимлення довкола столиці. Ймовірна причина — горять не торфовища під Києвом, а ліси у Чорнобильській зоні

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
6 вересня 2022 3 хвилин читання

5 вересня у Києві зафіксували найвищий показник забруднення повітря серед усіх міст світу. Дані якості повітря зображують за шкалою AQI. Це індекс якості повітря, розроблений Агенцією з охорони довкілля США. 5 вересня у Києві було аж 156 AQI, однак згодом медіанні показники опустилися до притомного рівня у 50 AQI.

Чому у Києві було забруднене повітря?

За офіційною інформацією, у Київській області триває пожежа торф'яників поблизу села Соснівки у Вишгородському районі та  села Першого Травня у Броварському районі. Щоправда, як свідчить аналіз мапи пожеж із супутникових знімків NASA, значно масштабніші пожежі тривають у Чорнобильській зоні, поблизу держкордону. Також мапа вітрів показує, що останніми днями повітряні маси рухалися саме звідти. 

SPEKA звернулася до Київської обласної державної адміністрації по коментар. Там повідомили, що пожежі на цій території належать до компетенції Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція». На час публікації ДСП ЧАЕС не надала офіційний коментар. 

Пожежі на Київщині за останній тиждень. Джерело: карта пожеж NASA Пожежі на Київщині за останній тиждень. Джерело: карта пожеж NASA

 

Чи варто хвилюватися через пожежі у зоні відчуження?

Еколог Олексій Василюк, голова ГО «Українська природоохоронна група», пояснює, що причин для хвилювання немає. 

"На жаль, це не єдина пожежа. Якщо подивитися на лінію фронту, то там тисячі загорянь. Для нас поки що загадка, що саме там відбувається, бо смуга пожежі тягнеться вздовж кордону. Оскільки пожежа безпосередньо біля кордону, то це може бути й зумисний підпал, і самозагоряння", — розповідає експерт

Особливістю цієї пожежі, за словами Олексія Василюка, є те, що вона на території заповідника, у лісі, який виріс на заражених радіацією землях. Тож певна частина радіоактивних частинок вивільниться у повітря.  Щоправда, панікувати не варто:

"Звісно, це не надто добре, але не потрібно перебільшувати небезпеку. Це навіть не порівняти з пожежами 2020 року, коли площа загоряння була у десятки разів більшою", — наголошує він

Цю пожежу, ймовірно, буде складніше погасити, оскільки територія біля кордону може бути замінованою. Радіаційної ж небезпеки немає.

«Автомобільний акумулятор або гранітний предмет на вулиці фонить більше, ніж будь-яке дерево, що виросло у Чорнобильській зоні. Але ми спокійно ходимо Хрещатиком і біля пам'ятників. Більше варто остерігатися диму. Перманентна задимленість нічим не відрізняється від куріння. На сигаретах пишуть і всі знають, що куріння вбиває. Але вбиває не так особливість тютюну, як власне дим, який потрапляє в альвеоли»,  — пояснює Олексій Василюк. 

Контролювати якість повітря можна у застосунку «Київ Цифровий». Також окрему мапу та телеграм-бот має портал «ЛУН Місто». А ще існує бот SaveEcoBot від ініціативної групи Save Dnipro. У випадку небезпеки забрудненого повітря варто тримати вікна зачиненими, а також за можливості не перебувати на відкритому повітрі.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пожежа під Києвом. Як не отримати шкоди через забруднене повітря

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 11:30

У Києві запрацював мобільний застосунок BWT Aqua для купівлі води

Наталія Миронова 6 липня 2022 21:12

Відбір до найбільшого змагання «зелених» бізнес-ідей продовжили: як подати заявку

Наталія Миронова 21 червня 2022 13:12

До 10 тис. євро на екопроєкти: розпочався відбір до найбільшого змагання «зелених» бізнес-ідей

Наталія Миронова 6 червня 2022 17:13

Google побудував кампус з нуля: як виглядає Bay View

Наталія Миронова 19 травня 2022 10:27