Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Італії відновили зовнішній вигляд жінки XVI століття, яку підозрювали у вампіризмі

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
23 березня 2024 2 хвилин читання

Тіло померлої у XVI столітті жінки було виявлено під час розкопок на острові Лаццаретто Нуово у Венеціанській лагуні. Колись острів використовувався як санаторій для хворих на чуму, а потім став місцем заспокоєння великої кількості людей, які померли під час спалаху хвороби в 1576 році.

Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття

У цей час у Європі був сплеск вампірської істерії, бо неосвічені верстви населення намагалися пояснити смертельну хворобу втручанням надприродних сил. Гіпотезу про існування вампірів було поширено італійськими могильниками, яким регулярно доводилося розкопувати поховання, щоб додати туди нові тіла.

Коли вони відкопували колективні могили, стикалися з різними проявами розкладання. І деякі були настільки лякаючими, що вони почали припускати, ніби померлий був вампіром і намагався харчуватися тілом сусідів із поховання. У деяких випадках тканина, що закривала рота померлого, розкладалася так, ніби вона була з'їдена.

Сучасних дослідників тіло жінки привабило тим, що у неї в роті виявилася цеглина. Вчені пов'язали це з незвичайним ритуалом, яким могильники намагалися захистити оточуючих від удаваного вампіра. З цеглиною у роті він нібито не міг нікого вкусити. Однак, чому жінку вважали кровопивцем, з'ясувати не вдалося.

Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття

Пізніші дослідження показали, що вона померла у віці старше 60 років, а харчувалася в основному овочами та злаками. Такий раціон явно не схожий вампірський. Хтось із вчених припустив, що цеглина в роті виявилася взагалі випадковою.

А судмедексперт Січеро Мораєс відтворив образ підозрюваної у вампіризмі. Використовуючи антропометричні дані черепа померлої, фахівець оцифрував його параметри. Потім він доповнив модель іншими тканинами, що дозволило побачити, як виглядала похована жінка.

Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття Відтворення зовнішності венеціанки XVI століття

Крім того, Мораєс провів експеримент із точною копією знайденої цегли. Він дійшов висновку, що його можна було вставити навмисне до рота жінці після її смерті, не пошкодивши при цьому зуби або м'які тканини.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Україну прибуде друга система ППО SAMP-T від Італії

Владислав Паливода 4 червня 2024 11:32

Археологи знайшли лавові трубки, в яких 7 тисяч років жили давні люди

Дмитро Мухін 20 квітня 2024 20:09

Знахідка в каналізації: археологи виявили гробницю шляхти у Македонії

Олена Черкасець 7 квітня 2024 09:19

Під Любліном вчені знайшли найдавнішу мідну сокиру

Дмитро Мухін 6 квітня 2024 20:19

Верховний суд Іспанії призупинив роботу Телеграму

Олена Черкасець 23 березня 2024 18:26