Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна може заблокувати TikTok та Telegram

Олена Черкасець
Олена Черкасець
1 квітня 2024 3 хвилин читання

Україна може заблокувати  TikTok та Telegram, оскільки через ці канали йде багато різної негативної інформації, зокрема дезінформації. Про це заявив голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин. За його словами, раніше Telegram ігнорував звернення української влади.

Про це він  повідомив у інтерв’ю «РБК-Україна». 

Юрчишин заявив, що необхідно налагодити контакт з адміністрацією та створити механізм з контролю. 

Коли Сполучені Штати виявили у Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ, спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і Telegram без зайвих слів позакривав канали й познімав верифікацію з акаунтів.
Ярослав Юрчишин

Юрчишин додав, що триває моніторинг «щонайменше 26 телеграм-каналів, серед яких «Легітимний», «Резидент».

Вони всі достатньо публічні. Насправді СБУ моніторить все, що може трактуватись як виправдовування російської агресії — це і анонімні канали, і персоніфіковані. Але щодо цих 26 каналах є чіткі аргументи.
Ярослав Юрчишин

Також нардеп додав, що у таких каналів дуже чітко простежується мережа — боти, які розганяють якісь шкідливі тези по інших синхронізованих каналах, тому наразі налагоджується комунікація з адміністрацією Telegram. 

При цьому ми не знаємо систему власності Telegram, вірогідну реєстрацію, яка спочатку була в росії, потім була спроба зареєструватись у США, але це не вдалося і власники наче зареєструвались в ОАЕ.
Ярослав Юрчишин

Юрчишин зауважив, що для блокування Telegram треба мати чітку аргументацію, наприклад, рішення РНБО щодо санкцій. Щодо того, чи блокування Telegram є зазіханням на свободу слова, нардеп відповів, що не є.

Якщо порушуються законні рамки, наприклад, лунає заклик до тероризму чи виправдовування російської агресії, то треба розуміти, що твоє слово приводить до певних наслідків.
Ярослав Юрчишин

За його словами, в Україні є така підстава для санкцій Telegram, якщо їх запроваджують у країні-партнері, то Україна також. 

Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що у постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини. І якщо його використовувати не у правовому полі, то врешті страждає не лише людина, а й держава. Тому історія розвивається, попри досить високі стандарти свободи слова у США.
Ярослав Юрчишин

Раніше стало відомо, що депутати Верховної Ради запропонували законопроєкт, який стосується регулювання Telegram та інших «подібних до нього платформ», які використовують для поширення ЗМІ. Відповідний законопроєкт ініціював нардеп від партії «Європейська солідарність» Микола Княжицький.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Російських пропагандистів обмежать у TikTok

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:11

TikTok планує масштабні звільнення

Владислав Паливода 22 травня 2024 13:10

TikTok хоче купити американська компанія нерухомості

Владислав Паливода 16 травня 2024 08:09

Користувачі TikTok вимагають від суду скасувати заборону платформи у США

Владислав Паливода 15 травня 2024 07:38

TikTok позначатиме контент, створений за допомогою ШІ

Владислав Паливода 9 травня 2024 17:57