Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Підгірцях на сміттєполігоні триває рекультивація першої карти (фото)

Іван Чернов
Іван Чернов Редактор новин The Page
10 вересня 2023 3 хвилин читання

На полігоні твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці в Київській області триває рекультивація. Про це інформує пресслужба КМДА.

Першу ділянку полігона покривають геотекстилем та геоплівкою, щоб безпечно експлуатувати полігон і не допустити аварійних інцидентів. Після цього там вкладатимуть шари піску та ґрунту.

Уже реконструйована головна каналізаційно-насосна станція (КНС) та КНС-1, збудована нова станція перекачки дренажних вод і не тільки.

ПрАТ «Київспецтранс» — замовник робіт з рекультивації, технічного переоснащення та реконструкції, а також оператор полігону. Розробник проєкту — ДП «Науково-дослiдний iнститут будівельного виробництва».

Для чого потрібні геотекстиль і геоплівка?

Геоплівка — це універсальний гідроізоляційний матеріал. Його можна використовувати у будівництві, рослинництві ландшафтному дизайні та, звісно, під час рекультивації. Геоплівка водонепроникна, стійка до агресивних хімічних речовин, сильних спеки й холоду, ультрафіолетових та сонячних променів.

Геотекстиль — міцне полотно, виготовлене з синтетичних матеріалів. Часто його використовують під час будівництва доріг та різних будівель. Геотекстиль також застосовується в ландшафтному дизайні для створення квіткових клумб, садових доріжок з тротуарної плитки тощо.

Чим відомий полігон №5 у Підгірцях?

Це найбільше сміттєзвалище України. Розташоване за 15 км від Києва. Площа полігону складає 65,2 га. Туди звозять відходи з Києва, а також з Обхівського району Київської області.

Протягом 2016-2018 років Київська міська рада схвалила заходи екологічно безпечного завершення експлуатації полігону № 5, а також його рекультивацію та закриття.

У 2016-2021 роках фахівці підготували до рекультивації першу карту полігону. Її повністю накрили захисними шарами ґрунту й щебеню. На це за 6 років витрачено 700 млн грн.

Через повномасштабне вторгнення росії до України роботи були тимчасово призупинені. Але від червня 2022 технічні процеси були поновлені через ризик руйнування незакінчених об’єктів і подальшого забруднення природного середовища.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 2 грудня 2023 07:00

Вплив криптовалют на довкілля: правда і міфи про витрати енергії

Ілля Герега 20 жовтня 2023 13:30

Вчені працюють над генномодифікованими рослинами, щоб боротись з глобальним потеплінням

Олександр Тартачний 18 жовтня 2023 16:56

З 4 жовтня у Київ Цифровий впровадять нову систему оплати за проїзд. Що це означає

Ганна Гілова 4 жовтня 2023 10:40

Що робити зі старою технікою та де її продати, обміняти чи утилізувати

Олександр Тартачний 6 вересня 2023 07:30