У льодовику, що тане на заході Китаю, виявили майже 1700 стародавніх вірусів
Вчені з Університету Огайо (США) виявили приблизно 1700 стародавніх вірусів, прихованих у льодах Гімалаїв на заході Китаю. Більшість із них досі не були відомі науці. Дослідження про це опублікував журнал Nature Geoscience.
Фрагменти вірусних ДНК витягли з крижаного керна довжиною приблизно 305 м, вирізаного з льодовика Гулія, що тане. Він розташований у Тибетському нагір'ї за 7 км над рівнем моря.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Автори наукової роботи вважають, що ці віруси пережили щонайменше три великі зміни клімату протягом останніх 41 тис. років.
Стародавні віруси, заточені у вічній мерзлоті, раніше знаходили і в інших місцях по всьому світу, зокрема у Сибіру. Є припущення, що один із них може вивільнитися внаслідок зміни клімату і призвести до пандемії. На щастя, витягнуті з Гулія віруси, найімовірніше, заражали бактерії, а не тварин або людей.
Тепер вчені хочуть з'ясувати ключові деталі того, як вони адаптувалися та еволюціонували за значних змін погоди. Уже встановлено, що одній з вірусних спільнот приблизно 11 500 років. Тобто вона сформувалася у ті часи, коли клімат переходив від заморозків останнього льодовикового періоду до більш теплої епохи Голоцену, в якій ми зараз живемо.