Під поверхнею супутника Урану може ховатися океан
Вчені вважають, що під її незвичайним ландшафтом, з розломами та обривами, ховається шар рідкого океану, який сформувався кілька сотень мільйонів років тому.
Діаметр Міранди становить лише 470 км, але, незважаючи на компактність, вона має дивовижний рельєф. На її поверхні є найвищий стрімчак у Сонячній системі — Уступ Верона, обрив якого йде вниз на 20 км. А це вдесятеро вище найглибшого каньйону на Землі.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Моделювання показало, що структура поверхні Міранди найбільш логічно пояснюється наявністю океану, який розташований на глибині майже 100 км під шаром льоду завтовшки до 30 км. Дослідники вважають, що океан сформувався завдяки гравітаційній взаємодії із сусідніми супутниками Урану. Вона призвела до розігріву надр Міранди, через що вода в її глибинах не замерзла.
За його словами, Міранда та інші супутники Урану можуть бути цілою системою прихованих океанів.
Якщо океан на Міранді досі не замерз повністю, це залишає відкритим безліч питань. Замерзаючи, вода розширюється, і якби океан замерз, на поверхні з'явилися б характерні тріщини. Їхня відсутність може свідчити про наявність рідкої води, яка залишається стабільною завдяки гравітаційному «масажу» сусідніх супутників.
Вчені вважають, що нові дані роблять Уран і його супутники однією з найцікавіших цілей для майбутніх космічних досліджень. Експедиція до крижаного гіганта і його загадкових супутників може допомогти дізнатися більше про еволюцію цих світів і, можливо, про можливість існування життя у найнесподіваніших куточках Сонячної системи.