Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Львові випустили серію ялинкових прикрас за мотивами творчості Малевича

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
26 листопада 2023 3 хвилин читання

Львівський бренд «Ґроно» презентував серію прикрас за мотивами творів Казимира Малевича. Про це повідомило Divoche Media.

ялинкова куля «дві фігури в пейзажі» ялинкова куля «дві фігури в пейзажі»

До колекції увійшло вісім ялинкових куль. Вони складені у два подарункові набори — «Супрематизм» (напрям у мистецтві, який започаткував Малевич) та «Українське село». Кожна ялинкова куля відтворює окремі фрагменти картин Малевича, який вважав себе українцем і протягом усього життя стверджував, що саме українське село сформувало його художнє бачення світу. Сільська естетика криється у лаконічних лініях та геометричних орнаментах і, на думку деяких дослідників, схожа із розписами подільських хат та писанок.

Ялинкова куля «Жіночий торс» Ялинкова куля «Жіночий торс»

Підписуйтеся на наші соцмережі

Усі кулі виготовлені з видувного скла, розписані вручну та упаковані в чорну подарункову коробку з концептуальним відсиланням до «Чорного квадрата».

Ялинкова куля «Супрематизм №3» Ялинкова куля «Супрематизм №3»

За словами майстрів «Ґрона», ідея перенести твори Малевича на ялинкові кулі виникла з абсолютно зрозумілого бажання — повернути те, що у нас вкрала росія.

Ялинкова куля «Супрематизм №1» Ялинкова куля «Супрематизм №1»
«Наші кулі — це наш маніфест. Сьогодні як ніколи важливо позбутися неприємного маркування наших митців як “радянських” чи “російських” і допомогти вписати ім’я Малевича саме в українську історію. Чому б не спробувати це зробити за допомогою домашнього декору чи навіть ялинкових прикрас? Сподіваємось, такі кулі на вашій цьогорічній ялинці стануть своєрідним нагадуванням про багатогранність української культури». 
Засновниця бренда Юлія Стрипа

Дослідниця та історикиня мистецтва Оксана Семенік, яка відстоює приналежність художника до України у європейських музеях, таку ініціативу підтримує і вважає, що ялинкові прикраси у стилі Малевича дуже органічно вписуються в український домашній простір та побут.

Ялинкова куля «Супрематизм №4» Ялинкова куля «Супрематизм №4»
«Малевич — це, напевно, один із найвідоміших українських художників у світі. Та, на жаль, ще не всі знають, що він український митець. Навіть в Україні про це далеко не всі знають. Тому такі творчі експерименти, які приносять в наше буденне Малевича, допомагають його повернути в нашу свідомість як українського художника. Загалом на Малевича великий вплив мало традиційне українське мистецтво. Особливо розписи, яким прикрашали хати українки. Можна сказати, що ми у такий спосіб теж продовжуємо їхні традиції — прикрашаємо вже супрематичними розписами свої домівки». 
дослідниця та історикиня мистецтва Оксана Семенік

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Південній Африці померла свиня-художниця на імʼя Пігкассо

Юлія Мирська 8 березня 2024 11:14

Штучний інтелект замінить деяких художників — експертка на Game Gathering 2024

Богдан Камінський 4 березня 2024 13:26

Геймерський Новий рік: топ 10 фільмів про ігри

Артем Житкевич 29 грудня 2023 15:13

Вінні Джонс завітає до World of Tanks у святковому івенті «Новорічний наступ — 2024» — відео

Богдан Камінський 22 листопада 2023 13:19

У Львові з’явиться музей наївного мистецтва імені Марії Примаченко

Дмитро Мухін 4 листопада 2023 18:29