Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Торгівлю золотом хочуть перевести на блокчейн

Владислав Миронович
Владислав Миронович SPEKA, журналіст
21 жовтня 2022 3 хвилин читання

Торгівля золотом на одному з найстаріших ринків світу залежить від системи сховищ, що розташована під Лондоном. Вони мають високий рівень безпеки і зберігають приблизно 50 тис. золотих зливків, кожен з яких коштує більш ніж $650 тис. Загалом вартість золота, що зберігається у цій мережі, оцінюють у майже $500 млрд. Ці зливки щодня змінюють власника з-поміж чотирьох великих банків, що відповідають за оброблення транзакцій на ринку, пише Bloomberg.

Ця система майже без змін працює вже протягом двох десятиліть. А тепер очільник Всесвітньої ради із золота Девід Тейт вважає, що настав час її реформувати. Одне з головних нововведень, що запропонував Тейт, — база даних на блокчейні, що дозволить відстежувати майже кожен зливок у світі. Після її впровадження також стане можливим створення цифрового токена, забезпеченого фізичним золотом. Це суттєво полегшить торгівлю коштовним металом.

Девід Тейт
Девід Тейт
Голова Всесвітньої ради із золота

Тейт наголосив, що такий підхід полегшить доступ до торгівлі золотом для ширшого кола інвесторів.

«Існує багато категорій інвесторів, які поки що навіть не наближаються до золота. Ситуація зміниться, якщо ми все зробимо правильно», — зазначив посадовець.

Доступ роздрібних інвесторів до ринку золота наразі обмежений через його високу вартість. Наприклад, популярні ф'ючерси Comex, які торгуються у США, використовують зливки у 100 унцій (2,83 кг). Тому навіть найменший зливок коштує понад $160 тис. Через це багато роздрібних інвесторів купують зовсім маленькі зливки (починаючи від 1 грама) чи золоті монети у дилерів, сплачуючи за це великі комісії. Тейт вважає, що впровадження токенів, які б дали змогу обмінювати їх на фізичне золото, вирішило б цю проблему.

Окрім легкого доступу до золота, токен та блокчейн, на якому він працюватиме, допоможе покупцям переконатися у легальному походженні та чистоті золота, а також стане інструментом у боротьбі з відмиванням коштів. Проте він потребуватиме підтримки всього ринку — від Волл-стріт до влади Індії та Китаю, які контролюють провідні споживчі ринки.

У такої системи є і противники. Так, великим гравцям у Лондоні подобається нинішня схема торгівлі, тож вони не зацікавлені її змінювати. Скептики також кажуть, що цифровізація золота приречена на провал, адже весь його сенс саме у фізичній наявності, а токенізація абстрагує актив.

Як би там не було, за словами Тейта, щойно завершилися пілотні проєкти за участі 30 гравців (серед яких видобувачі золота, переробники та банки), отже шанси на реалізацію планів з цифровізації ринку доволі великі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що відбуватиметься із фінансовою допомогою Україні — головне з дискусії ЦЕС

Олександр Тартачний 1 грудня 2022 17:26

Кінець гри для криптовалют? — The New York Times

Олександр Тартачний 29 листопада 2022 16:30

Нова етика українського бізнесу. Яку економіку ми будуємо?

Ivan Verstyuk 29 листопада 2022 13:20

Що відбувається з економікою України у жовтні-листопаді: головне з доповіді ЦЕС

Олександр Тартачний 24 листопада 2022 10:30

Розвиток понад усе: які проблеми долає український фінтех у 2022 році

Maksym Boronenko 17 листопада 2022 15:00