TikTok поверне персонал в офіси та змусить фіксувати бейджі

19 вересня 2023 3 хвилин читання

Компанія TikTok запровадила інструмент для відстеження відвідування офісу у США та пригрозила дисциплінарними стягненнями за невиконання нових вимог. Про це пише The New York Times.

Цього тижня працівники TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, отримали повідомлення про новий інструмент — застосунок під назвою MyRTO. Він вбудований у внутрішнє програмне забезпечення компанії, відстежує свайпи бейджів і просить працівників пояснити, чому вони були відсутні на робочому місці.

Інформаційну панель з даними бачать працівники, їхні керівники та співробітники відділу кадрів.

Політика TikTok щодо повернення в офіси збентежила працівників

Від жовтня TikTok вимагає від багатьох зі своїх приблизно 7 тис. співробітників у США відвідувати офіси тричі на тиждень. Деякі команди мають працювати п’ять днів на тиждень. 

За даними NYT, працівників вразив дисциплінарний тон повідомлень та поява інформаційної панелі MyRTO. Один з них на умовах анонімності зізнався, що у деяких випадках особиста присутність необхідна. Однак застосунок та погрози були зайвими, адже тепер колеги бояться наслідків за невиконання вимог.

Експерт з питань гібридної роботи Зак Данн сказав, що зазвичай компанії рідко так пильно стежать за використанням бейджів і погрожують дисциплінарними стягненнями за відвідування.

Прессекретарка TikTok Джоді Сет відповіла, що сказала, що MyRTO має допомогти визначити очікування щодо відвідування офісу та сприяти більш прозорим комунікаціям.

Як інші компанії повертають працівників в офіси

За останні три роки багато компаній перейшли на гібридні схеми роботи. Згідно з дослідженням Стенфордського університету, трохи більше чверті робочих днів американські працівники проводять вдома, а офіси по всій країні залишаються заповненими менше ніж на 50% у порівнянні з 2019 роком.

Багато технологічних компаній, зокрема Zoom та Meta, попросили співробітників почати з’являтися в офісі принаймні тричі на тиждень. Деякі з цих політик викликали спротив, зокрема в Amazon, працівники якого влаштували страйк.

Деякі компанії посилюють контроль за дотриманням правил і заявляють, що будуть відстежувати бейджики. Наприклад, Google використовуватиме цю інформацію для виявлення тривалої відсутності в офісі, що можуть врахувати під час оцінювання ефективності роботи.

Раніше SPEKA писала, що IBM повертає співробітників у офіси.