Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Tesla не повідомляла регуляторам про плани щодо роботаксі, яке напередодні анонсував Ілон Маск

Богдан Камінський
Богдан Камінський
12 квітня 2024 3 хвилин читання

Компанія Tesla досі не подала заявок на отримання необхідних дозволів від регуляторних органів для запуску анонсованої Ілоном Маском служби роботаксі. Про це заявили одразу кілька ключових агенцій, що регулюють цю сферу, пише NBC.

Минулого тижня Маск затизерив анонс роботаксі Tesla, який має відбутися 8 серпня.

Однак Каліфорнійський департамент автотранспорту (DMV) та Каліфорнійська комісія з комунальних послуг (CPUC) повідомили, що Tesla не зверталася до них для отримання двох обов'язкових дозволів на експлуатацію безпілотних автомобілів у штаті.

Схожі заяви надійшли й від регуляторів інших штатів, таких як Аризона та Невада. Аризонський департамент транспорту наголосив, що не отримував від Tesla ані заявки на статус «транспортної мережевої компанії» (ТНК), ані документів для самосертифікації автономних транспортних засобів.

У Неваді також діє процес самосертифікації для роботаксі. Однак департамент транспортних засобів штату також заявив, що Tesla поки не ініціювала відповідних процедур для отримання сертифіката відповідності.

Tesla навряд чи швидко отримає дозволи на запуск роботаксі

Відсутність будь-яких юридичних кроків у напрямку отримання дозволів ставить під сумнів терміни можливого запуску роботаксі від Tesla. Експерти вказують, що сам процес отримання дозволів у Каліфорнії може зайняти від кількох місяців до року та більше.

Наприклад, Waymo знадобилося вісім місяців для отримання початкового дозволу CPUC на комерційну експлуатацію роботаксі в Каліфорнії після подання заявки в грудні 2022 року. Компанія отримала схвалення лише у серпні 2023-го.

Водночас у Tesla вже склалися непрості відносини з каліфорнійськими регуляторами через оманливий маркетинг її систем допомоги водіям, за що компанії висунули звинувачення у 2022 році. Адміністративне слухання цієї справи заплановане на вересень 2024-го.

Самокеровані автівки Tesla відрізняються від конкурентів

Крім того, Tesla також відрізняється від інших розробників роботаксі, як-от Waymo чи Cruise, підходом до впровадження автономних технологій. 

Замість широкого використання дорогих датчиків на кшталт LiDAR, Tesla покладається на поступове розгортання систем допомоги водію по всій країні. Її нинішній продукт Full Self-Driving досі вимагає присутності людини за кермом.

Експерти наголошують, що компанія Маска дуже далека від отримання повного дозволу на роботаксі у Каліфорнії. Можливо, компанія спробує почати експлуатацію таких послуг в інших штатах, хоча це означатиме втрату великого ринку збуту: за підрахунками, у 2023 році на Каліфорнію припадало 230,5 тис. нових реєстрацій автомобілів Tesla.

Раніше SPEKA писала, що Tesla відмовилася від дешевого електромобіля на користь роботаксі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Neuralink проведе нові випробування мозкового чипа на трьох людях

Владислав Паливода 13 годин тому

Акціонерам Tesla радять відкликати плату Ілону Маску на $56 млрд

Олеся Дерзська 27 травня 2024 21:04

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

Запуск Starship SpaceX: четвертий випробувальний політ відбудеться 5 червня

Вікторія Рудзінська 27 травня 2024 13:24

Ілон Маск оголосив про створення суперкомп’ютера для чатбота Grok від xAI

Вікторія Рудзінська 27 травня 2024 11:48