Штучний інтелект допоможе вченим шукати життя на Марсі
Нещодавно розроблений інструмент машинного навчання може допомогти вченим шукати ознаки життя на Марсі та інших планетах.
Група вчених з Інституту SETI (Пошук позаземного розуму) у Каліфорнії склала мапу форм життя у соляних куполах, скелях і кристалах у Салар-де-Пахоналес, солончаку на межі чилійської пустелі Атакама і високогір'я Альтіплано. Водночас дослідники з Університету Джона Хопкінса та Оксфордського університету об'єдналися, щоб навчити ШІ розпізнавати закономірності розподілу життя у суворому регіоні, повідомляє Space.
Команда виявила, що, поєднавши статистичну екологію з ШІ, їхня система знаходить та виявляє біосигнатури до 87,5% часу. Крім того, програма може зменшити площу пошуку на 97%, що допоможе вченим відточити процес винайдення форм життя.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Дослідники кажуть, що такі інструменти машинного навчання можна застосувати до роботизованих планетарних місій, як-от марсохід NASA Perseverance, який зараз шукає сліди життя на дні марсіанського кратера Джезеро.
«За допомогою цих моделей ми можемо розробити індивідуальні дорожні мапи та алгоритми, щоб спрямовувати марсоходи до місць з найвищою ймовірністю ознак життя — незалежно від того, наскільки воно приховане чи рідкісне«, — пояснює дослідник Воррен-Роудс.
Раніше NASA показала знімок незвичних марсіанських кратерів.