Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ровер Perseverance відзначає перший марсіанський рік на Червоній планеті

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 січня 2023 2 хвилин читання

Марсохід NASA Perseverance завершує  головну місію на Червоній планеті та переходить до розширеної місії з 7 січня.

Марсохід Perseverance розміром з автомобіль приземлився на дно марсіанського кратера Джезеро 18 лютого 2021 року, розпочавши амбітну поверхневу місію, розраховану на один рік на Червоній планеті, що становить приблизно 687 земних днів, повідомляє Space.

Цей час вичерпався: у п'ятницю (6 січня) промайнув один марсіанський рік для Perseverance. Але тим, хто слідкує за роботою марсохода, не варто хвилюватися: шестиколісний робот плавно перейде до розширеної місії в суботу (7 січня).

Нагадаємо, що Perseverance має два головних завдання на Червоній планеті. Марсохід шукає можливі ознаки життя на Марсі на дні Єзеро шириною 45 кілометрів, де мільярди років тому було велике озеро та дельта річки. А також наполегливо збирає та кешує десятки зразків, які спільна кампанія NASA та Європейського космічного агентства (ESA) доставить на Землю для детального вивчення на початку 2030-х років, якщо все буде йти за планом.

На сьогоднішній день Perseverance досяг значного прогресу у зборі зразків. Марсохід уже заповнив і запечатав 18 з 38 титанових пробірок, а також три з п'яти «пробірок для свідків», які допоможуть членам команди місії оцінити чистоту системи відбору проб Perseverance.

Марсохід також почав кешувати зразки, на сьогоднішній день скинувши чотири із запланованих 10 трубок на ділянку Jezero, яку команда місії називає Three Forks. Це депо є резервним на випадок, якщо Perseverance не зможе переправити свої зразки на посадковий модуль, коли прийде час. Зараз марсохід у хорошій формі, але немає гарантії, що його такий стан протримається до кінця десятиліття.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Марсохід Perseverance від NASA освоює нові території — фото

Олеся Дерзська 4 години тому

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Вчені вперше виявили замерзлу воду на екваторі Марса

Дмитро Мухін 15 червня 2024 19:30

НАСА замовила 10 досліджень щодо повернення зразків із Марсу на Землю

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 14:45

Автор першого кольорового знімку з Місяця Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

Максим Красіков 8 червня 2024 11:09