Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA показала знімок незвичних марсіанських кратерів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
2 січня 2023 2 хвилин читання

Космічний корабель Mars Reconnaissance Orbiter зробив за допомогою апарата HIRISE світлину нетипових відкладень у марсіанських кратерах.

На отриманому зображенні, зробленому апаратом HIRISE космічного корабля Mars Reconnaissance Orbiter 23 жовтня 2022 року, ми бачимо кратери на північніх рівнинах Arabia Terra, які містять цікаві відкладення таємничих форм. Незвично, наприклад, те, що відкладення розташовані на південному боці кратерів (зазвичай на півночі) і містяться лише у кратерах діаметром понад 600 метрів. Вчені підозрюють, що ці особливості утворилися у результаті сублімації матеріалу, багатого льодом, повідомляє NASA.

 Нетипові кратери Марса. Фото: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona  Нетипові кратери Марса. Фото: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona

Нагадаємо, що напередодні Різдва NASA показала, як виглядає зима на Марсі у святковому відео. При цьому агенція навела аргументи на користь «зимової країни див» на цій планеті. Замерзлий лід на фото показаний у вигляді павукоподібних об'єктів, віял, гейзерів, далматинських плям, смажених яєць та інших об'єктів, які складно зрозуміти, але які є прекрасними та унікальними для Марса.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 2 години тому

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 7 годин тому

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 8 годин тому

Curiosity здолав вже 30 км на Марсі

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:42

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 29 травня 2023 09:07